چگونه ژیلت، ژیلت شد؟

کینگ-کمپ-ژیلت

وقتی کار مورد علاقه تان را پیدا نکنید، چه می شود؟

اگر برای سازمان های مختلف هی رزومه بفرستید و برای مصاحبه دعوت شوید و بروید و ببینید که نه کار مورد علاقه تان را پیدا نمی کنید، یک تصمیم بزرگ میگیرید، کار از منزل! اما نه به این معنی که در خانه بنشیند و دست بر روی دست بگذارید و با درآمد اندک کار کنید.
این مواقع است که جرقه ای به ذهنتان می رسد که بعضا مغزتان را از بزرگی اش آتش می زند. آیا تا به حال از خود پرسیده اید که برخی از این کمپانی های بزرگ از کجا شروع به کار کرده اند؟
بیایید با ژیلت آشنا شویم که چطور امروز به یک برند موفق تبدیل شده است.

آیا می دانید ژیلت در ابتدا یک فروشنده دوره گرد بوده است؟

کینگ کمپ ژیلت نام فروشنده ی دوره گردی بود که البته بسیاری او را خیالباف می پنداشتند! او به تمام نقاط شهر سفر می کرد تا اجناس خود را به فروش برساند در حالی که در ذهنش جامعه ای را ترسیم می کرد که بدون فقر و جرم جنایت بود. برای آنکه بتواند به رویایش جامه ی عمل بپوشاند، پول حرف اول را میزد تا بتواند چیزهایی را اختراع کند!

چه چیزی زندگی وی را عوض کرد؟

جالب است بدانید که یک سر بطری نوشابه ساده بود که زندگی ژیلت را عوض کرد. او به این موضوع دقت کرد که مشتریان پس از یک بار مصرف از این سر بطری ها، آنها را بیرون می اندازند و بار دگر خریداری می کنند، پس او وقتی را صرف کرد و لیستی از کاهای یکبار مصرف را تهیه کرد.

سال ۱۹۸۵ بود، یک روز صبح که از خوب برخواست و به طرف آینه رفت تا صورت خود را اصلاح کند، چشمش به ریش تراش افتاد که تیغ های فولادی کلفتی داشت و هربار پس از اصلاح میبایست آنها را تمیز کند تا از کار نیفتد! این تیغ ها آنقدر کند شده بودند که باید پیش چاقو تیز کن میبرد تا کمی تیز شوند و کارش را راه بیندازد!

جرقه ای در ذهن!

نخستین سالی که ژیلت محصولش را به بازار عرضه کرد، تنها با ۵۱ تیغ و کمتر از دویست لبه تیغ شروع کرد! سال بعد این تعداد به نود هزار تیغ و ۱۵ میلیون لبه تیغ رسید  و تا آخر عمرش این تعداد به بیش از ۲۰۰ میلیون تیغ رسید!
این حاصل یک جرقه بود که بعد از ۸ سال توانست به آن جامه ی عمل بپوشاند! اکنون بسیاری از افراد که کمی خلاقیت دارند و از کار کردن برای افراد دیگر تنفر دارند، دست به کارهای جدید می زنند!
هیچ کاری نیست که نتوان انجام داد! این افراد بزرگ آدم های ماورالطبیعه نیستند، تنها بیشتر از سایرین فکر می کنند، عمل می کنند و تلاش!

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *