تا چه حد استرس دارید؟

همان طور که یک ضرب المثل قدیمی می گوید: طولانی ترین سفرها با اولین قدم شروع می شود. شما با خواندن این کتاب آن گام اولیه را برداشته اید. تا این جا همه چیز خوب است اما چیزهای بیشتری لازم است شاید بهتر بود نویسنده ی این ضرب المثل این گونه اضافه می کرد که اولین گامی که بر می دارید باید در جهت درست باشد. در هر سفر طولانی ای باید دقیقا بدانید به کجا می روید. وقتی سفرتان را در مسیر مدیریت استرس آغاز می کنید نیز همان منطق درست است.

باید با دنده ی مناسب شروع کنید (نقشه ی جاده ها، قطب نماهای سالم و نگرش مناسب و احتمالا غذای خوب). این فصل این ابزار را به شما می دهد و به شما کمک می کند با گام صحیح راه را آغاز کنید.

تا چه حد استرس دارید؟

قطعا یکی از اولین گام ها در غلبه بر استرس دانستن این نکته است که تا چه حد استرس دارید. شاید فکر کنید که اندازه گیری استرس یک موضوع نسبتا ساده است.

حقیقت آن است که اندازه گیری میزان استرس شما کاری دقیق است.

قسمتی از مشکلات ریشه در طبیعت چند وجهی استرس دارد. استرس هم یک محرک و هم یک واکنش است.

همچنین استرس به شکل انواع تغییرات بیوشیمیایی و فیزیولوژیکی در بدن شما ظاهر می شود.

خیلی خوب بود اگر می توانستید با یک ماشین میزان استرس خود را همان طور که پزشک فشار خون یا ضربان قلب تان را اندازه می گیرد تعیین کنید. افسوس این امر واقعیت ندارد. اما اندازه گیری استرس هم چنان ممکن است. آن چه در زیر آمده است روش های نسبتا ساده ای برای آن است که با یک عدد به شما بگوید چه میزان استرس دارید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *