نحوه ایجاد صفحه جدید در WORD

اضافه کردن صفحه جدید در ورد:

اغلب کاربران در موقع کار با نرم‌افزار ورد، هنگامی که تصمیم دارند تا ادامه متن خود را در یک صفحه تازه بنویسند، چند مرتبه کلید Enter را فشار می‌دهند تا نشان گر متن به صفحه تازه وارد شود. این شیوه با وجود این که تحقق پذیر است ولی راه صحیحی نیست. به دلیل آن که در صورتی که در آغاز صفحه قبلی، متن جدیدی اضافه کنید، چیدمان صفحات شما به هم می خورد و فضاهای خالی اضافی در صفحات بوجود می‌اید .

در این ترفند تصمیم داریم اضافه کردن صفحه جدید در ورد را به شما اموزش دهیم:

نحوه ایجاد صفحات جدید در Word

برای مواقعی که می خواهید یک صفحه خالی را در وسط یک سند بچسبانید ، یا می خواهید ادامه متن خود را در صفحه جدید شروع کنید ، Word دو دستور جالب را ارائه می دهد.

برای شروع به تایپ کردن صفحه جدید در سند خود ، می توانید از یک کلید میانبر یا دستور Page Break  صفحه را وارد کنید. ساده ترین روش برای انجام این کار ، فشار دادن کلید Ctrl + Enter است. Word سپس صفحه جدیدی را در همان نقطه ای که نشانگر ماوس قرار دارد شروع می کند. تمام متن قبل از نشانگر در صفحه قبلی است و تمام متن پس از آن در صفحه جدید است.

همچنین می توانید با انتخاب دستور Page Break از گروه Pages در برگه Insert ، یک صفحه را وارد کنید.

 

ایجاد صفحه جدید در ورد

ایجاد صفحه جدید در ورد

 

می توانید با فشار دادن کلید Backspace یا Delete ، یک صفحه را حذف کنید. اگر این کار را بطور تصادفی انجام دادید ، کافی است Ctrl + Z را فشار دهید تا آن را خنثی سازی کنید.

 

نحوه قرار دادن یک صفحه کامل و خالی در وسط سند

برای قرار دادن یک کاغذ خالی و تازه ، در وسط یک سند ، از دکمه فرمان Blank Page که در گروه Page و تب Insert موجود است استفاده کنید. این دستور دو شکاف صفحه را در یک سند وارد می کند ، که یک کاغذ خالی ایجاد می کند.

ایجاد صفحه جدید در ورد

ایجاد صفحه جدید در ورد

از این دستور استفاده نکنید مگر اینکه واقعاً به یک صفحه خالی در وسط یک سند احتیاج دارید و قصد ندارید در آن صفحه بنویسید. قرار دادن گرافیک در صفحه خوب است. اضافه کردن یک جدول یا هر عنصر تک صفحه ای دیگر به صفحه خالی نیز خوب است. اما از آنجا که صفحه خالی با استفاده از دو شکست صفحه  درج شده است ، نوشتن روی آن بعداً منجر به مشکلات در قالب بندی می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *