چطور شارژر اصلی و تقلبی را تشخیص دهیم؟

شارژ کردن موبایل

تقریبا هر چیزی را که در بازار موجود است میتوان نمونه ای تقلبی هم برایش یافت. شارژر گوشی های هوشمند اقلامی هستند که نمونه های تقلبی بسیاری برای آنها وجود دارد. استفاده از شارژر های تقلبی برای گوشی های هوشمند مضر است. داغ شدن بیش از حد، انفجار و افزایش شدت جریان خروجی چیزی است که در انتظار استفاده کنندگان از این گونه شارژر هاست.

از آنجایی که شارژر های اصلی شرکت هایی مانند سامسونگ، سونی، اپل و سایر برند های معتبر گران قیمت هستند بیشتر کاربران ترجیح می دهند با پرداخت هزینه ناچیز نمونه بدل آنرا تهیه کنند. این تصمیم می تواند حتی گوشی عزیزتان را هم از شما بگیرد!

راه های متعددی برای شناسایی شارژر اصلی از تقلبی وجود دارد. داغ شدن بیش از اندازه، سریع شارژ کردن و کند شارژ کردن نشانه هایی از تقلبی بودن شارژ هستند.

روش شناسایی شارژر اصلی از تقلبی

اپل: شارژر های اصلی شرکت اپل عبارت Designed by Apple in California را به صورت حک شده روی خود دارند. در صورت چاپی بودن یا نداشتن این عبارت شک نکنید که شارژر تقلبی است.

سامسونگ: شارژر های تقلبی سامسونگ معمولا یکی از عبارت های A+ و Made in China روی خود دارند. همچنین به صورت عجیبی داغ می شوند.

وان پلاس: گوشی های وان پلاس از فناوری شارژ سریع پشتیبانی می کنند. زمانی که این گوشی ها را به آداپتور شارژ متصل می کنید یک علامت فلاش به نماد باتری گوشی بر روی نمایشگر اضافه می شود. اگر فقط یک آیکون شارژ نمایش داده شد شارژر اصل نیست.

شیوآمی: این برند یکی از معدود برندهایی است که طول کابل شارژش بیش از ۱۲۰ سانتیمتر است. اگر شارژرتان کمتر از این مقدار است بدانید که اصلی نیست.

هواوی: شارژر های اصلی این شرکت از بارکدبهره می برند. برای فهمیدن اصلبودن آن کافیست که بارکدرا اسکن کنید. اصلاعات موجود دربارکد و حک شده روی آداپتور باید یکسان باشد.

پیکسل گوگل: واقعیت این است که هیچ شارژر قلابی نمیتواند به سرعت شارژر اصلی پیکسل آنرا شارژ کند. اگر شارژری دیرتر از زمان معمول گوشی را شارژ کرد به اصل بودن آن شک کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *