چطور گوشی اصلی و تقلبی را تشخیص دهیم؟

گوشی هوشمنداز آنجایی که روز به روز محصولات تقلبی بیشتری وارد بازار می شوند یافتن راهی برای تشخیص کالای اصل از کالای تقلبی بسیار مهم است.

بسیاری از افراد برای تشخیص کیفیت کالا دنبال استاندارد ایزو روی محصول می گردند اما باید گفت از آنجا که همه چیز امکان پذیر است برچسب تقلبی ایزو نیز وجود دارد.

یکی ازمواردی که تقلبی بودنش می تواند فاجعه بار باشد لپ تاپ یا موبایل است. همانطور که می دانید چینی ها بدل هرچیزی را می سازند …!

اما با توجه به موارد زیر می توانید از بروز مشکلات این چنینی جلوگیری کنید.

۱- جمع آوری اطلاعات از کالای اصلی (original) که شامل تصاویر محصول مورد نظر، وزن، ابعاد و شکل ظاهری می شود و می توان اطلاعات آن را از سایت های مرجع و یا با مراجعه به مراکز اصلی فروش بدست آورد.

۲- خرید کالا با گارانتی معتبر

۳- بازدید از سایت های فروش آنلاین و خواندن نظرات کاربران و دارندگان قبلی کالا

۴- احتیاط در خرید آنلاین

۵- با نصب نرم افزار IMEI Analyzer می توانید هنگام خرید تبلت یا موبایل اندرویدی به بررسی کد IMEI (شناسه بین المللی تجهیزات موبایل) پرداخته و از اصل بودن دستگاه خود اطمینان حاصل نمایید.

۶- کد مخفی: برای تشخیص اصلی بودن گوشی های سامسونگ هم علاوه بر راه های ارائه شده می توانید از کد مخفی (#* ۰ #*) استفاده کنید که در گوشی های غیر اصلی این منو اکثرا فعال نیست و یا بسیار ناقص است.

۷- نصب نرم افزار اندرویدی برای تشخیص گوشی های کپی و «های کپی» آیفون:

آیفون از معدود گوشی هایی است که به خاطر سیستم عامل انحصاری آن، راه تشخیص اصل بودن آن از نمونه تقلبی بسیار ساده است. آیفون و به طور کلی دستگاه های دارای سیستم عامل ios به خاطر سیستم عامل منحصر به فردش امکان کپی دستگاه با این سیستم عامل تقریبا غیر ممکن است پس بهترین راه و ساده ترین روش تشخیص، بررسی امکان نصب نرم افزارهای اندرویدی است.

برای این کار می توانید از طریق یک سیستم وایرلس یا اینترنت سیم کارت به دستگاه مورد بحث متصل و از عدم امکان نصب اپلیکیشن های اندرویدی اطمینان حاصل کنید.

۸- همچنین کارتهای گارانتی روی دستگاه می تواند نشانه ای برای اصل یا تقلبی بودن گوشی خریداری شده باشد.
شما هنگام خرید شماره سریال درج شده روی کارت گارانتی را می توانید از شرکت گارانتی کننده استعلام کنید و در صورت تائید نشدن شماره سریال، متوجه تقلبی بودن گوشی خود شوید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *