چطور از وبلاگ نویسی کسب درآمد کنیم؟

امروزه راه اندازی یک سایت شخصی یا تجاری راحت تر از گذشته شده است و با استخدام طراح سایت وردپرسی در زمان کوتاهی میتوان صاحب سایت یا وبلاگ شد.

وبلاگ نویسی راهکار خوبی برای درآمد زایی است، وبلاگ نویسان حرفه ای به خوبی می دانند چطور می شود از این کار کسب درآمد کرد. در گذشته با قراردادن تبلیغات در وبلاگ یا سایت به راحتی کسب درآمد میشد اما حالا به دلیل فراگیر شدن این کار دیگر یافتن تبلیغات پر درآمد چندان ساده نیست!

تبلیغات

همانطور که اشاره شد، تبلیغات یکی از کارهای کسب درآمد از طریق وبلاگ است. برای این کار نیاز به یک سایت پر بازدید دارید تا تبلیغات خوبی جذب کنید. اما با تغییر رفتار گوگل همه برنامه ها به هم می ریزد و بازدید کننده ها تغییر می کنند بهتر است همواره سئوی سایت را در اولویت قرار دهید.

محتوای با ارزش

در ظاهر وبلاگ نویسی و راه اندازی یک سایت چندان سخت نیست اما وقتی وارد این کار می شوید خواهید دید که تولید محتوای ارزشمند کار هر کسی نیست! با محتوای کپی شده یا بی ارزش هم نمیتوان بیننده جذب کرد و به رتبه های بالاتر موتور های جستجو رسید. بهتر است محتوای تولید شده شما از همان روز اول با ارزش باشد!

صبور باشید

اینکه از همان روزهای اول سایت یا وبلاگتان به درآمد زایی بنشیند اصلا معقول و سنجیده نیست! صبر بسیاری باید داشته باشید و زحمت فراوانی باید بکشید تا خودتان را به عنوان یکی از برترین ها از رقبا جدا کنید.

مهارت های دیگر

وبلاگ نویسی به تنهایی نمیتواند شما را به موفقیت برساند. مهارت هایی مثل SEO، شبکه های اجتماعی، فروش، پاسخ دهنده ها و برندینگ را باید فراگیرید تا بتوانید به عنوان یک حرفه ای از طریق وبلاگ نویسی کسب درآمد کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *