چگونه اسلایم درست کنیم؟

اسلایم

اسلایم

اسلایم سرگرمی ساده اما مفرحی است که در سال های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده، به ویژه که بازی با آن را به خاطر بافت روان و انعطاف پذیرش در کاهش اضطراب مؤثر می دانند. حالا انواع مختلفی از اسلایم در رنگ های متنوع در بازار وجود دارد. اما آیا می دانستید که می توانید اسلایم خودتان را با مواد و لوازم ساده ای درست کنید؟

اسلایم چیست ؟

ژل بازی اسلایم خمیری است که حالت ژلاتینی دارد وازآن برای بازی کودکان و رشد خلاقیت آن‌ها استفاده میشود. در اینجا فواید، عوارض و روش‌های نگهداری این خمیر بازی بررسی شده است. خمیر اسلایم که به خمیرجادویی معروف است، یک وسیله بازی برای کودکان می باشد که می توانند با آن به راحتی اشکال و اجسام را درست کنند بدون اینکه کثیف کاری و ریخت و پاش داشته باشد.

 

گفته می شود بازی با خمیر اسلایم یا خمیرجادویی برای افزایش مهارت وخلاقیت کودک نقش موثری را ایفا می کند.

خمیربازی اسلایم یا خمیرجادویی نوعی خمیریا ژله است که آنرا به علت سهولت شکل دادن خمیرجادویی نام نهاده اند که کودک ازبازی با آن لذت می برد و با آن می تواند هر شکلی را که بخواهد درست کند و با تبلیغ های بسیاری که برای این بازی می شود،خیلی ازوالدین به خرید آن تمایل پیدا می کنند.

فواید اسلایم

 • استفاده از رنگ های بهداشتی و تنوع رنگی، اسلایم را خوشایند کرده و بازی با آن جذاب است.
 • اسلایم به دست ورزی کودکان کمک کرده و موجب رشد خلاقیت آنها می گردد.
 • اسلایم دارای قیمت مناسب است ومی توانید به راحتی آن را با خود به هرجا ببرید.

 

ساختن اسلایم عموما با بوراکس انجام می شود اما بدون بوراکس هم می توان این کار را انجام داد . در این آموزش درست کردن اسلایم با خمیر دندان و شامپو گفته خواهد شد . همچنین با نمک نیز میتوان اسلایم درست کردن که این روش نیز گفته خواهد شد . از هر برند خمیر دندان و شامپویی مانند : پرژک ، صحت ، گلرنگ و شامپو بچه فیروز میتوانید استفاده کنید اما استفاده از شامپو غلیظ بهتر میباشد . اگر نمیخواهید با خمیردندان و شامپو اسلایم درست کنید لینک زیر ۳ روش دیگر برای اسلایم را آموزش داده است که میتوانید از آن استفاده کنید :

 

چگونه خمیر اسلایم خانگی درست کنید؟

چه کسی فکر می کرد که یک دستور تهیه ساده خمیر اسلایم واقعا به این راحتی باشد! نحوه انجام این کار ساده، ارزان و سرگرم کننده است. در ادامه به شما نشان داده شده که چگونه می توانید یک خمیر اسلایم فوق العاده، ارزان قیمت و ساده تهیه کنید. شرط می بندم که از خود می پرسید که این چه دستور تهیه خمیر اسلایمی است، کمی صبر کنید. اما چرا من این دستور تهیه خمیر اسلایم را بسیار دوست دارم؟ خوب، فراهم کردن مواد تشکیل دهنده خمیر اسلایم ساده است، اندازه گیری آنها ساده و زمان کمی طول می کشد تا مواد دستورالعمل ساده تهیه خمیر اسلایم را با هم ترکیب کنیم!

من فکر می کنم که همه دستورالعمل های تهیه خمیر اسلایم ساده هستند، چرا که من بارها دستور های مختلف ساخت خمیر اسلایم را امتحان کرده ام. در ادامه، ابتدا دستور تهیه اسلایم که در اینجا آورده شده را امتحان کنید و سپس دستورهای دیگر را امتحان کنید تا طرز تهیه اسلایم مورد علاقه خود را پیدا کنید. بهتر است ابتدا با طرز تهیه خمیر اسلایم پفکی شروع کنید، خمیر اسلایم محلول نمک بسیار کشدار و برای بازی سرگرم کننده است و خمیر اسلایم بوراکس نیز کمی پیچیده است.

خمیر اسلایم خانگی

خمیر اسلایم خانگی

نکات ساخت خمیر اسلایم ساده

به نظر من نحوه ساخت خمیر اسلایم نباید پیچیده باشد. به همین دلیل است که قصد دارم دستورالعمل ساده ساخت خمیر اسلایم را ارائه دهم. برای اولین بار با بهترین مواد تشکیل دهنده خمیر اسلایم آشنا شوید و از آنها برای تهیه اسلایم مناسب استفاده کنید! خمیر اسلایم پفکی با دستور تهیه اسلایم ساده، درست کنید. خمیری با قوام فوق العاده و کاملا کشدار که تمام کودکان دوست دارند.

آموزش طرز تهیه ۵ نوع خمیر اسلایم خانگی

۱٫ طرز تهیه ساده خمیر اسلایم

۳ ماده تشکیل دهنده و اندازه گیری آن ها تمام چیزی است که برای تهیه خمیر اسلایم فوق العاده ساده نیاز دارید! ساخت خمیر اسلایم در خانه بسیار آسان است، تنها کافی است که اندازه گیری های خود را بسته به تعداد کودکانی که خمیر را برای آنها درست می کنید، دو برابر یا نصف کنید. نشاسته مایع را می توانید در قفسه های مواد پاک کننده موجود در فروشگاه های خواربارفروشی تهیه کنید. نشاسته مایع به صورت اسپری نشاسته نیست و نمی توانید آن را از نشاسته ذرت تهیه کنید. اینها سوالاتی هستند که از من پرسیده شده است.

علاوه بر این، نشاسته مایع مارک Lin-it (که ما علاقمند به استفاده از آن هستیم)، از نشاسته مایع مارک Sta-Flo قوی تر است. همیشه با اضافه کردن مقدار کمتر درج شده در دستور تهیه شروع کنید و بر اساس آن مخلوط را تنظیم کنید. رنگ های خوراکی و براق کننده همیشه مواد لذت بخش برای افزودن به دستور تهیه خمیر اسلایم تلقی می شوند. ۴ بسته معمولی از بطری های رنگ خوراکی مایع تهیه شده از مغازه های خواربارفروشی کارساز هستند. ما عاشق رنگ های نئونی نیز هستیم.

مواد اولیه اسلایم

 • نصف پیمانه چسب سفید یا شفاف پلی وینیل استات
 • یک چهارم پیمانه نشاسته مایع
 • نصف پیمانه آب
 • رنگ خوراکی، پولک رنگی، براق کننده و دیگر ترکیبات سرگرم کننده!

چگونه اسلایم درست کنیم

چگونه خمیر اسلایم بسازیم

۱٫  نصف پیمانه چسب را اندازه گیری کرده و آن را در داخل یک کاسه بریزید.

چگونه اسلایم درست کنیم

۲٫ نصف پیمانه آب را در داخل کاسه چسب ریخته و آنها را کاملا با هم ترکیب کنید.

چگونه اسلایم درست کنیم

۳٫ اکنون زمان اضافه کردن رنگ های خوراکی و مخلوط آنها است. به خاطر داشته باشید، هنگامی که رنگ به چسب سفید اضافه می کنید، رنگ آن روشن تر می شود. از چسب های بی رنگ برای ایجاد رنگ های جواهرات استفاده کنید.

چگونه اسلایم درست کنیم

۴٫ یک چهارم پیمانه نشاسته مایع را به مخلوط اضافه کنید. خواهید دید که اسلایم بلافاصله شروع به شکل گیری می کند. مرتبا مخلوط را هم بزنید تا یک خمیر اسلایم پف کرده تشکیل شود. حالت مایع آن باید از بین رفته باشد!

چگونه اسلایم درست کنیم

۵٫ شروع به ورز دادن خمیر اسلایم کنید. در ابتدا ممکن است بسیار رشته مانند به نظر برسد، اما کافی است تا با دستان خود آن را ورز دهید تا متوجه تغییرات قوام آن شوید.

چگونه اسلایم درست کنیم

۶٫ همچنین می توانید آن را در یک ظرف تمیز قرار داده و برای سه دقیقه صبر کنید، و شما در این مدت متوجه تغییر قوام آن خواهید شد.

چگونه اسلایم درست کنیم

۲٫  طرز تهیه اسلایم با بوراکس

۱٫ پودر بوراکس و آب گرم را با هم مخلوط کنید. ۴ قاشق غذاخوری (۵۹ میلی لیتر) پودر بوراکس و ۱ لیوان (۲۴۰ میلی لیتر) آب گرم را اندازه گیری کنید. این مواد را در یک کاسه بزرگ مخلوط کنید. مخلوط را هم بزنید تا بوراکس کاملاً حل شود.

 • توجه داشته باشید که در صورت بلعیدن این اسلایم مسموم است. همیشه کودکان را هنگام استفاده از محلول بوراکس تحت نظر داشته باشید.

چگونه اسلایم درست کنیم

۲٫ دو فنجان (۴۷۰ میلی لیتر) آب و ۱ فنجان چسب را در یک کاسه دیگر مخلوط کنید

چگونه اسلایم درست کنیم

۳٫ رنگ مواد غذایی را به مخلوط چسب اضافه کنید (اختیاری). هر رنگ مواد غذایی را که دوست دارید انتخاب کنید! با چند قطره رنگ غذا شروع کنید و سپس هم بزنید. اگر می خواهید رنگ روشن تر باشد، چند قطره دیگر از رنگ مواد غذایی اضافه کنید. اگر مقدار زیادی به آن بیفزایید، ممکن است رنگ کاملاً تیره شود و وقتی با آن بازی کردید، دست شما رنگی می شود.

 • همچنین می توانید مخلوط چسب را به طور مساوی در کاسه های کوچکتر جدا کنید و هرکدام را به یک رنگ متفاوت تبدیل کنید، سپس آنها را با هم مخلوط کنید.

چگونه اسلایم درست کنیم

۴٫ دو مخلوط را با هم ترکیب کنید. مخلوط بوراکس را همزمان و به آرامی ریخته، زیرا اگر بیش از حد اضافه کنید، اسلایم شما سخت خواهد شد و خشک نمی شود. آنها را با هم بزنید تا وقتی که قوام بدست آید به دست شما نچسبد. ا

 • گر تصمیم گرفتید مقادیر کمتری از اسلایم را در ظروف جداگانه درست کنید، محلول بوراکس را به طور مساوی بین ظروف تقسیم کنید.
 • در این مرحله شروع به ورز دادن اسلایم با دستان خود کنید. ممکن است چسبنده باشد، اما مخلوط کنید. در صورت لزوم فعال کننده بیشتری (بوراکس) اضافه کنید.

چگونه اسلایم درست کنیم

۵٫ از اسلایم استفاده کنید و لذت ببرید! اگر خیلی چسبناک است، بیشتر مخلوط بوراکس و آب را اضافه کنید تا زمانی که به بافت دلخواه برسد.

چگونه اسلایم درست کنیم

۳٫ طرز تهیه اسلایم با نشاسته ذرت

۱٫ ۳⁄۴ فنجان (۱۸۰ میلی لیتر) پودر ذرت را با ۲ فنجان (۴۷۰ میلی لیتر) روغن نباتی مخلوط کنید. هر دو ماده را به یک کاسه بزرگ اضافه کنید. آنها را کاملاً هم بزنید.

 • هنگام ساختن این نوع اسلایم (به Oobleck نیز معروف است) می توان از برخی از جایگزین ها به جای پودر ذرت استفاده کنید.

چگونه اسلایم درست کنیم

۲٫ مخلوط را درون یخچال بگذارید. کاسه را درون یخچال قرار دهید و درب آن را بگذارید تا مخلوط کاملاً خنک شود (حدود یک ساعت). دمای سرما کمک می کند تا اسلایم را محکم کرده و به قوام ایده آل برسد.

چگونه اسلایم درست کنیم

۳٫ مخلوط را از یخچال خارج کنید. آن را خوب هم بزنید (زیرا مواد دوباره از هم جدا می شوند). بگذارید مخلوط به اندازه کافی گرم شود تا کمی جریان یابد.

چگونه اسلایم درست کنیم

۴٫ یک بلوک فوم پیدا کنید. بلوک می تواند به هر اندازه باشد اما اندازه استاندارد ۱x6x6 اینچ (۲۵x150x150mm) است.

چگونه اسلایم درست کنیم

۵٫ مخلوط اسلایم را به آرامی در ظرف دیگری بریزید. قبل از ریختن، تکه ای از فوم را درست جلوی اسلایم قرار دهید. باید از جریان اسلایم حدود ۱ اینچ (۲۵ میلی متر) فاصله داشته باشد. الکتریسیته ساکن باعث می شود که اسلایم متوقف نشود. بچه های شما متحیر خواهند شد!

چگونه اسلایم درست کنیم

۴٫ روش ساخت اسلایم خوراکی

۱٫ قوطی شیر تغلیظ شده را درون قابلمه بریزید. ماهیتابه را در بالای اجاق گاز خود قرار دهید. ۱ قاشق غذاخوری (۱۵ میلی لیتر) نشاسته ذرت را به شیر اضافه کنید و هم بزنید تا مواد به خوبی ترکیب شوند.

چگونه اسلایم درست کنیم

۲٫ مخلوط را روی حرارت کم گرم کنید. شعله را کم کنید و همچنان که گرم می شود، مخلوط را به طور مداوم هم بزنید. اگر به طور مداوم هم نزنید، مخلوط ممکن است به ماهیتابه شما بچسبد.

چگونه اسلایم درست کنیم

۳٫ وقتی غلیظ شد، مخلوط را از روی حرارت بردارید. با گرم شدن، اسلایم تبدیل به ژلاتین شده و سخت تر می شود. پس از رسیدن به آن نقطه، قابلمه را از روی حرارت بردارید.

چگونه اسلایم درست کنیم

۴٫ ۱۰ تا ۱۵ قطره رنگ مواد غذایی را به مخلوط اضافه کنید. شما می توانید هر رنگی را که می خواهید انتخاب کنید! سبز همیشه یک رنگ کلاسیک است، اما رنگ های دیگر را آزمایش کنید یا به بچه های خود اجازه دهید یک رنگ را انتخاب کنند.

چگونه اسلایم درست کنیم

۵٫ اجازه دهید مخلوط خنک شود. قبل از اینکه به بچه های خود اجازه دهید آن را بخورند با آن بازی کنند، بگذارید کاملاً خنک شود. اسلایم ممکن است سطح را لکه دار کند، بنابراین مطمئن شوید که از هر چیزی که به راحتی لکه دار می شوند و یا اینکه می خواهید کثیف نشوند، به خصوص اشیاء، دور نگه داشته شده است.

۵٫  طرز ساخت اسلایم با صابون

۱٫ عدد فنجان صابون (۲۴۰ میلی لیتر) را با ۴ فنجان (۹۵۰ میلی لیتر) آب گرم مخلوط کنید. آب گرم را با دقت به یک کاسه بزرگ اضافه کنید. صابون رنده شده را اندازه بگیرید و آنها را درون ظرف قرار دهید. کاملاً هم بزنید تا صابون به طور کامل حل شود.

چگونه اسلایم درست کنیم

۲٫ چند قطره از رنگ مواد غذایی (در صورت تمایل) اضافه کنید. رنگ مواد غذایی اختیاری است، اما ممکن است اسلایم را سرگرم کننده تر کند!

چگونه اسلایم درست کنیم

۳٫ بگذارید مخلوط تا یک ساعت بماند. این کار باعث می شود مخلوط به قوام مورد نظر برسد.

چگونه اسلایم درست کنیم

۴٫ مخلوط را با قاشق به سرعت هم بزنید. با ضربه زدن آن شروع به سرخ شدن می کند. هنگامی که به راحتی می ریزد، به قوام مناسب رسیده است.

چگونه اسلایم درست کنیم

۵٫ اسلایم را در یک ظرف نگه دارید. این اسلایم در یک ظرف بسیار خوب نگه دارید. حتماً آن را به دور از نور مستقیم خورشید و گرما نگهداری کنید.

چگونه اسلایم درست کنیم

نکات ساده ساخت خمیر اسلایم

به شما توصیه می کنم که بعد از مخلوط کردن، خمیر اسلایم خود را به خوبی ورز دهید. ورز دادن خمیر اسلایم کمک می کند تا خمیر قوام پیدا کند. این ترفند با استفاده از اسلایم نشاسته دار مایع، به این صورت است که چند قطره نشاسته مایع را قبل از برداشتن خمیر اسلایم، بر روی دست خود بریزید. همچنین می توانید قبل از برداشتن خمیر اسلایم، آن را در داخل کاسه ورز دهید. این خمیر کشدار است، اما می تواند چسبنده نیز باشد. با این حال، در نظر داشته باشید که اگرچه اضافه کردن نشاسته مایع بیشتر از میزان چسبندگی آن می کاهد، اما در نهایت یک اسلایم سخت تر ایجاد می کند. عاشق چگونگی ساخت این خمیر اسلایم فوق العاده ساده چسبنده خواهید شد و از بازی با آن لذت خواهید برد! هنگامی که قوام مورد نظر اسلایم به دست آمد، آن زمان است که سرگرم کننده می شود. بدون اینکه خمیر اسلایم دچار پارگی شود، تا چه اندازه می توانید آن را کشدار بسازید؟

نگهداری خمیر اسلایم

خمیر اسلایم برای مدتی سالم می ماند! سوالات بسیاری در مورد نحوه نگهداری خمیر اسلایم از من پرسیده می شود. من از ظروفی با قابلیت استفاده مجدد از جنس پلاستیک یا شیشه برای این منظور استفاده می کنم. حتما خمیر اسلایم خود را تمیز نگه دارید تا خمیر برای چند هفته سالم باقی بماند. من از محفظه های در دار که در فهرست لوازم تهیه خمیر اسلایم توصیه شده خودم ذکر کرده ام اسافاده می کنم.

علم تهیه خمیر اسلایم ساده خانگی

خمیر اسلایم یک نمایش شیمی آلی است و بچه ها هم عاشق آن هستند! مخلوط مواد، پلیمرها، اتصال عرضی، حالت های مواد، خاصیت ارتجاعی و ویسکوزیته تنها معدودی از مفاهیم علمی هستند که در تهیه خمیر اسلایم خانگی قابل بررسی هستند. علم خمیر اسلایم چیست؟ یون های بورات موجود در فعال کننده های خمیر اسلایم (بورات سدیم، پودر بوراکس، یا اسید بوریک)، با چسب PVA (پلی وینیل استات) ترکیب می شوند و این مایع کشدار سرد را تشکیل می دهند که به آن اتصال عرضی گفته می شود! چسب یک پلیمر است و از رشته ها یا مولکول های مشابه، تکرار شونده و طولانی تشکیل شده است. این مولکول ها با حرکت از همدیگر عبور کرده و حالت مایع چسب را حفظ می کنند. تا زمانی که شما یون های بورات را به مخلوط اضافه می کنید که سپس شروع به اتصال این رشته های طولانی به هم می کند. آنها شروع به درهم پیچیدن و مخلوط شدن می کنند تا زمانی که از حالت مایع موادی که شما شروع به ساخت آن کرده اید، کاسته شده و غلیظ تر و لاستیک شکل، مانند خمیر اسلایم شود! اسلایم یک پلیمر است. تفاوت بین ماکارونی مرطوب با ماکارونی باقی مانده در روز بعد را تصور کنید. به محض شکل گیری خمیر اسلایم، رشته های مولکولی درهم ریخته بسیار شبیه به توده ماکارونی می شوند!

چگونه اسلایم درست کنیم

خمیر اسلایم مایع است یا جامد؟

ما آن را سیال غیر نیوتونی می دانیم؛ زیرا کمی مایع و کمی جامد است! با تغییر در میزان فوم مهره ای، ساخت خمیر اسلایم هایی با ویسکوزیته کمتر یا بیشتر را تجربه کنید. آیا می توانید چگالی آن را تغییر دهید؟ آیا می دانید که خمیر اسلایم هم تراز با استانداردهای نسل بعدی علم است (NGSS)؟ این کار جواب می دهد و شما می توانید از ساخت خمیر اسلایم برای کشف حالت ماده و اثر متقابل آن استفاده کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

ساخت خمیر اسلایم ساده ( شامپو و خمیر دندان )

ساخت خمیر اسلایم ساده

ساخت خمیر اسلایم ساده

۱ – ۲ قاشق غذاخوری ( ۳۰ میلی لیتر ) شامپو غلیظ داخل یک کاسه بریزید . شامپویی انتخاب کنید که غلیظ باشد تا بعدا به مشکل بر نخورید .

۲ – مقدار کمی خمیر دندان به آن اضافه کنید . باید از خمیر دندان های غیر ژله ای استفاده کنید . ¼ مقداری که شامپو اضافه کردید خمیر دندان اضافه کنید .

خمیر دندان Colgate به نظر بهترین انتخاب میباشد اما میتوانید از خمیر دندان های دیگر نیز استفاده کنید .

۳ – با خلال دندان مواد اسلایم را هم بزنید . حدود یک دقیقه هم بزنید تا یک ترکیب یکدستی بدست بی آید . اگر خلال دندان ندارید از هر وسیله دیگری میتوانید استفاده کنید .

۴ – مقدار بیشتری خمیردندان یا شامپو به اسلایم اضافه کنید . اگر خمیر اسلایم خیلی سفت شده به آن شامپو اضافه کنید و اگر زیاد شل شد به آن خمیر دندان اضافه کنید . به مدت ۱ دقیقه هم بزنید تا یکدست شود .

چگونه اسلایم درست کنیم

۵ – به مدت ۱۰ تا ۶۰ دقیقه داخل فریزر قرار دهید . بعد از ۱۰ دقیقه به اسلایم نگاهی بی اندازید ، خمیر اسلایم باید مقداری نرم باشد و مثل یخ سفت نشده باشد . اگر هنوز خیلی شل بود ۵۰ دقیقه دیگر بگذارید بماند .

۶ – اسلایم را ورز دهید . بعد از بیرون آوردن خمیر اسلایم از فریز خمیر را ورز دهید تا دوباره نرم شود . بعد از نرم شدن میتوانید با آن بازی کنید و اسلایم آماده است . بعد از بازی کردن با خمیر آن را در ظرف سربسته نگه دارید .

آموزش ساخت اسلایم با نمک و شامپو

۱ – مقداری شامپو داخل یک کاسه بریزید . برای اول کار مقدار زیادی شامپو نریزید . از هر شامپویی میتوانید استفاده کنید فقط حواستان باشد که غلیظ باشد .

شامپوهای سفید طبق تجربه دیگران بهتر از دیگر شامپوهای دیگر جواب میدهد .

۲ – مقداری خمیر دندان اضافه کنید . ۱/۳ مقدار شامپویی که زده اید خمیر دندان اضافه کنید . از خمیر دندان های غیر ژله ای و سفید برای اینکار استفاده کنید .

۳ – مواد را خوب ترکیب کنید . با وسایلی مثل : خلال دندان ، قاشق و هر چیز مشابهی مخلوط را تا زمانی که یکدست بشود هم بزنید . اسلایم شما ممکن است خیلی شل باشد اما نگران نباشید .

۴ – مقدار کمی نم اضافه کرده و هم بزنید . مقداری خمیر اسلایم را هم بزنید تا اسلایم درست شود . ۱ تا ۲ دقیقه هم زدن کافی میباشد .

۵ – تغییرات نهایی را اعمال کنید . مقداری خمیر دندان ، شامپو و نمک به آن اضافه کنید و هم بزنید تا خمیر اسلایم نهایی درست بشود . از خمیر دندان برای سفت کردن و شامپو برای رقیق کردن استفاده کنید . نمک هم با توجه به مقدار اضافه کردن دیگر مواد اضافه کنید .

۶ – با اسلایم بازی کنید . بعد از اتمام بازی با اسلایم حتما آن را در ظرف سربسته قرار دهید تا خشک نشود .

نکات بسیار مهم

اگر از خمیر دندان رنگی استفاده میکنید از شامپو سفید یا بی رنگ استفاده کنید . در غیر اینصورت رنگ خمیرتان زیبا نخواهد شد .

اگر از خمیر دندان سفید استفاده میکنید شامپو را رنگی انتخاب کنید . خمیر اسلایم شما به رنگ شامپوی شما در خواهد آمد .

در صورتی که اسلایم رنگی میخواهید از رنگ غذا میتوانید استفاده کنید .

بیشتر افراد با استفاده از خمیر دندان Colgate و شامپو Dove نتیجه خوبی گرفته اند .

این اسلایم ها چسبناک هستند که جزء خاصیت آنها میباشد .

اگر اسلایم خیلی چسبناک بود مقداری آرد ذرت به آن اضافه کنید تا بهتر شود .

اگر اسلایم نمکی درست کردید و بو گرفت مقداری ضد عفونی کننده دست به آن اضافه کنید .

اگر اسلایم خیس شد آن را به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه در فریزر قرار دهید .

اگر اسلایم خوب از آب در نیامد برند شامپو و خمیر دندان خود را عوض کنید .

طول عمر اسلایم به مواد اولیه و مقدار استفاده شما بستگی دارد . اسلایم های تهیه شده از شامپو و خمیر دندان بعضی برندها عمر بیشتری دارند .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *