چطور حشرات مرده را از روی خودروی خود پاک کنیم؟

اشتباهات رایجی که به خودرو آسیب می زنداگر صاحب خودرویی باشید که اتفاقا به آن علاقه مند هم هستید، پاک کردن حشرات مرده از روی بدنه خودرو موردی جدی برایتان خواهد بود.

خاصیت اسیدی حشرات مرده که روی بدنه ی خودرو چسبیده اند، در صورتی که کاملا به بدنه چسبیده باشند، موجب خوردگی رنگ محافظ روی بدنه ی خودرو شده و ظاهری ناخوشایند به آن می بخشند.

به ویژه اگر مدتی از روی چسبیده شدن حشره روی بدنه ی خودرو گذشته و کاملا خشک شده باشند، برای پاک کردن آن ها ناچار به خراش دادن سطح رنگ و در نتیجه از بین بردن آن خواهید شد.

اما ترفندهای پاک کردن حشرات مرده از بدنه ی خودرو می توانند به افرادی که به تمیزی و درخشان بودن خودروی خود اهمیت می دهند، کارآمد باشند.

روش اول: استفاده از روغن WD۴۰

روش اولی که بسیاری آن را به کار گرفته و غالبا هم موثر واقع می شود، استفاده از روغن WD۴۰ است. البته این روش را می توان راه حل گران قیمتی دانست . زیرا برای خرید این روغن مخصوص می باید مبلغی را پرداخت کرده و در ضمن همه جا هم قادر به پیدا کردن آن نخواهید بود.

برای پاک کردن جای حشرات مرده یا فضولات پرندگان می باید مقداری از این روغن را در آن قسمت ریخته و پس از این که چند دقیقه روی محل باقی ماند با یک دستمال اثر حشره یا فضولات پرندگان را پاک نمایید.

البته توجه داشته باشید که اگر مدت زیادی از خشک شدن حشره یا فضولات پرندگان روی بدنه ی خودرو گذشته باشد، حتی استفاده از روغن wd۴۰ نیز کارساز نبوده و باز اثر آن باقی می ماند. در این صورت تنها سمباده کشیدن و رنگ کردن مجدد آن تکه چاره ی اصلی ست.

روش دوم: استفاده از محلول آب و صابون

روش دوم که ارزان قیمت بوده و در دسترس همگان قرار دارد، استفاده از محلول آب و صابون است. شما می توانید با استفاده از یک فرچه یا اسکاچ نرم و آب و صابون قسمت مورد نظر را مرطوب ساخته و اثر حشره یا فضولات پرندگان را به آرامی و با حوصله پاک نمایید.

یک توصیه ی مهم:

به صورت کلی به شما توصیه می کنیم که همیشه به بدنه ی خودروی خود توجه کافی داشته باشید و قبل از این که اثر حشرات مرده یا فضولات پرندگان روی رنگ خودروی شما چسبیده و خشک شود، در همان روزهای اول نسبت به پاک کردن و برطرف کردن آن ها اقدام نمایید.

در این شرایط استفاده از یک دستمال و آب معمولی کافی بوده و نیازی به مواد شوینده هم پیدا نخواهید کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *