طریقه ریست کردن آیفون و آیپد

آیفون ۸

اگر از کاربران تازه وارد محصولات اپل باشید باید بدانید که برای استفاده هر چه بهتر از محصولات این شرکت باید از اپل آیدی استفاده کنید. به دلیل تحریمها علیه ایران، مراحل ساخت اپل آیدی کمی پیچیده است. با این حال می توانید برای امنیت بیشتر خودتان اپل آیدی بسازید که مراحل ساخت اپل آیدی را در اینجا می توانید دنبال کنید.

اما برای به روز رسانی برنامه های مختلف محصولات اپل و استفاده از دیگر سرویسهای آن، نمی توانید مانند دیگر برندهای دیجیتالی به هر سایتی مراجعه و با چند کلیک کارتان را انجام بدهید. بلکه برای استفاده از این خدمات باید اپل آیدی داشته باشید.
اپل آیدی  در واقع یک حساب کاربری است که به کمک آن نرم افزارهای دانلود و یا خریداری شده را با یک امضای الکترونیکی اختصاصی در اختیار شما قرار می دهد.
شما به عنوان یک کاربرد محصولات اپل باید از اپل آیدی خود حفظ و نگهداری کنید چرا که همیشه و همه جا به کار شما می آید. یکی از مواقعی که به اپل آیدی نیاز دارید ریست کردن آیفون یا آیپد است.

ریست کردن محصول در هنگام فروش آن صورت می گیرد که در این مواقع باید کل اطلاعات موجود در وسیله ی خود را پاک کنید. در این موقعیت باید از اطلاعات پشتیبانی تهیه کرده سپس آنها را از حافظه ی گوشی با ریست کردن پاک کنید.

تهیه ی نسخه ی پشتیبانی از آیفون و آیپد

برای این منظور با استفاده از آیتونز از اطلاعات دستگاه خود نسخه ی پشتیبان تهیه کنید. برای اینکار دستگاه را با کابل به کامپیوتر متصل کنید تا پیغام آیتونز ظاهر شود. پس از آن از منوی سمت چپ روی علامت آیفون خود کلیک کنید. این کار باعث می شود تا صفحه ‌ای شامل اطلاعات دستگاه به شما نشان داده شود. از این بخش به قسمت Back up رفته و گزینه ی Back Up Now را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید پسورد‌های شما هم ذخیره شوند، تیک Encrypt iPhone backup را فعال کنید.

طریقه ی ریست کردن آیفون و آیپد

پس از تهیه ی نسخه ی پشتیبانی از دستگاه نوبت به ریست کردن آن می رسد. برای این منظور از منوهای دستگاه به قسمت Setting و سپس General بروید.
پس از آن صفحه را به پایین اسکرول کنید تا منوی Reset را ببینید.
در این مرحله روی  Erase All Content and Settings کلیک کنید. در صورت داشتن پسورد باید آنرا اینجا وارد کنید. هیچ راهی به جز دانستن پسورد وجود ندارد.
باید پسورد اپل آیدی خود را وارد کنید. این را برای پاک شدن اکانت از دستگاه و همچنین خاموش شدن قابلیت Find My iPhone بایستی انجام دهید. اگر با آیتونز هم بخواهید این کار را انجام دهید در آنجا هم نیاز به وارد کردن پسورد اپل آیدی خواهد بود تا دستگاه ریبوت شود.
پروسه ی ریست کردن ممکن است ۳ تا ۵ دقیقه زمان ببرد. بعد از آن صفحه خوش آمد گویی را می‌بینید. بعد از این کلیه ی اطلاعات از دستگاه پاک شده و می توانید در امنیت کامل آنرا بفروشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *