چگونه سریع بدویم؟

سریع‌تر دویدن

۶ روش برای سریع‌تر دویدن

دوندگان نیاز به تکنیک‌ها و روش‌های مناسب برای افزایش سرعت خود دارند تا کارایی‌شان بیشتر شود.

 افراد زیادی به طور منظم می‌دوند تا کالری بسوزانند و آمادگی جسمانی‌شان افزایش یابد. معمولا دوندگان فواصل بیشتری را می‌دوند تا سرحال تر باشند. انجام ورزشها و تمرین‌های سریع می‌تواند به دوندگان کمک کند تا کارایی خود را افزایش دهند.

۶ توصیه می‌تواند به دوندگان کمک کند تا آمادگی بهتری داشته باشند:

۱- همیشه برداشتن قدم‌های بلند مهم نیست. بهتر است دوندگان قدم‌های بیشتری بردارند. اگر تعداد قدم‌ها در یک دقیقه زیادتر باشد، دوندگان کارایی بهتری خواهند داشت. قدم‌های سریع‌تر و کوتاه‌تری برای دویدن مناسب‌تر هستند. سعی کنید تعداد قدم‌هایی که با پای راست بر می‌دارید را بشمارید و آنها را ضرب در دو کنید. سعی کنید در هر تمرین دو تا ۳ قدم بیشتر در یک دقیقه بردارید.

اگر بتوانید ۱۸۰ قدم در دقیقه بردارید بسیار مناسب است اما این کار کمی سخت است.

۲- بر روی تردمیل بدوید، معمولا افراد تصور می‌کنند که تمرین بر روی تردمیل بسیار کسل کننده است. با این حال تمرین بر روی تردمیل شما را فعال نگه می‌دارد. سعی کنید برای ۵ دقیقه با سرعت عادی بر روی تردمیل حرکت کنید و کم کم سرعت خود را افزایش دهید. برای خود زمان تعیین کنید. پس از مدتی تمرین در می‌یابید که چقدر به سرعت بالا عادت می‌کنید.

۳- اگر تردمیل ندارید، با دوستان خود که سریع هستند تمرین کنید. سرعت خود را با این افراد تنظیم کنید. وجود یک نفر دیگر به شما کمک می‌کند تا سختی و خستگی را فراموش کنید. دوستان شما می‌توانند شما را تشویق و حمایت کنند.

۴- هنگامی که می‌دوید دستهای خود را حرکت دهید. دستها و آرنج‌ها را دقیقا در کنار بدن حرکت دهید. با حرکت دادن دستها، پاها نیز با همین الگو حرکت خواهند کرد.

۵- به جای دویدن با سرعت زیاد به مدت طولانی، از تمرین‌های شدید و کوتاه مدت استفاده کنید. بعد از ۵ دقیقه گرم کردن بدن، ۳۰ ثانیه با بالاترین سرعت بدوید.

بعد از این ۳۰ ثانیه، ۲ دقیقه با سرعت متوسط بدوید. ۵ دقیقه نیز بدن را خشک کنید. در دوره‌ی بعد تمرین ۴۵ ثانیه با سرعت بیشتری بدوید.

۶- سعی کنید تنوع در تمرین ایجاد کنید. بهتر است هم با سرعت بالا و هم با سرعت پایین بدوید. یعنی روزها تمرین سبک انجام دهید و یا حتی کاملا استراحت کنید. بسیار مهم است در بعضی روزها با بیشترین توانایی خود تمرین کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *