چطور گوشی را از کند شدن نجات دهیدم؟

گوشی هوشمند

گوشی های هوشمند معمولا بعد از مدتی که از جعبه در می آیند و مورد استفاده قرار می گیرند سرعت شان افت پیدا می کنند و به اصطلاح کند می شوند. راهکارهایی برای رها شدن گوشی این وضعیت وجود دارند که در این نوشته سه مورد از آنها را بررسی می کنیم.

بروزرسانی های غیر ضروری متوقف شوند!

همه میدانیم که بروزرسانی اپلیکیشن ها گامی در جهت بهنه تر شدن کارایی آنهاست و از این رو بسیاری گوشی موبایل خود را طوری تنظیم می کنند که به صورت خودکار بروزرسانی ها را دریافت کند. اما بروزرسانی های پی در پی موجب اشغال فضای کش می شوند که در نهایت منجر به کند شدن گوشی می شود. برای جلوگیری از این کار اپلیکیشن هایی که ضروری نیستند. بایستی از بروزرسانی متوقف می شوند.

خالی کردن فضایی که هر اپ اشغال کرده راهکار خوبی است. برای این کار باید از تنظیمات به بخض اپلیکیشن ها رفته و روی هر اپ تپ کنید تا به تنظیمات اختصاصی آن اپ وارد شوید. پس از آن در بخش حافظه می توانید کش ها را حذف کنید.

حذف فایل های غیر ضروری

همانطور که پیشتر هم اشاره شد با پر شدن حافظه گوشی هوشمند سرعت آنهم به مقدار قابل توجهی پایین می آید. امکان دارد فایل های بیهوده بسیاری در گوشی وجود داشته باشند که به هیچ کارتان نیاید. حذف این فایلها می تواند به سریعتر شدن گوشی کمک بسیاری کند.

استفاده از کارت حافظه

کارت حافظه به معنای سرعت بالا و قدرت ذخیره سازی زیاد است. معمولا همه گوشی های هوشمند از کارت حافظه پشتیبانی میکنند به جز موارد معدودی مثل گوشی های آیفون که برای امنیت بالا این مورد از طراحی آنها حذف شده است. اما به اندازه کافی حافظه درون آنها کار گذاشته شده است.

اگر گوشی تان دائم هنگ می کند بهتر است یک کارت حافظه قوی روی آن نصب کنید. پس از نصب اپلیکیشن ها و فایلهای حجیم و موسقی را به کارت حافظه انتقال دهید.

توجه داشته باشید که بیشتر اپ هایی که برای افزایش سرعت گوشی به کار می روند خودشان کلی از حافظه را اشغال می کنند. تمام کارهایی که این نرم افزارها انجام ی میدهند را می توانید خودتان انجام دهید از این رو نیازی به نصب آنها نیست.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *