چطور از فیسبوک برای بازاریابی استفاده کنیم؟

حساب فیسبوک خود را غیرفعال

یکی از کسب و کارهایی که می توان به صورت کار از منزل انجام داد، بازاریابی در شبکه های اجتماعی است. شاید این کار در وهله اول چندان درآمد زا نباشد اما اگر بدانید چطور باید در شبکه های اجتماعی محتوای هدفمند تولید کنید قطعا به کسب درآمد خواهید رسید.

دورکاری یک مهارت حرفه ای متمایز است و همانند هر مهارت حرفه ای دیگر مثل صحبت کردن یا مذاکره و یا تحلیل های مالی، در طول زمان و تجربه، تعمق شخصی، تمایل به بهبود مستمر، و کار سخت مداوم به دست می آید.

یکی از شبکه های اجتماعی که می توان برای بازار یابی از آن استفاده کرد فیسبوک است. همانطور که می دانید فیسبوک در حال حاظر بزرگترین شبکه اجتماعی جهان با بیش از یک میلیارد کاربر است. اگر بدانید در این شبکه چطور محتوای با کیفیت تولید کنید قطعا کسانی سراغ شما خواهند آمد تا برایشان بازار یابی کنید.

مزیت فیسبوک این است که امکاناتی نظیر اشتراک گذاری یک مطلب توسط دیگران وجود دارد. بنابراین اگر شما محتوای باکیفیت تولید کنید دیگران با اشتراک گذاری پست شما آنرا در تمام شبکه فیسبوک منتشر می کنند. به این ترتیب در مدت کوتاهی در زمینه کسب و کارتان اسم و رسمی به هم میزنید!

از قابلیت های جذاب فیس بوک که می تواند برای تبلیغات بسیار سودمند باشد، امکان دسته بندی کاربران براساس مواردی نظیر جنسیت، گروه سنی، علایق، منطقه جغرافیایی و. . . است. این امر باعث می شود تا کاربران تبلیغاتی را مشاهده کنند که مرتبط با نیازشان باشد. این دسته بندی مزیت های بزرگی دارد، برای مثال باعث می شود تبلیغات بیشتر مورد توجه قرار گیرد و برای کاربران کسل کننده نباشد و شما نیز کنترل کاملی روی تبلیغات خود داشته باشید. جذابیت عامل مهمی است.

در واقع اگر مطلب شما خیلی جذاب باشد کاربر بی اختیار دکمه اشتراک گذاری را می زند و با دوستان خود به اشتراک می گذارد و این یعنی مطلب شما در صفحه اصلی چند کاربر دیگر هم قرار خواهد گرفت. مطلب شما مانند یک ویروس منتشر می شود و بازدید کنندگان جدیدتری هر روز به سایت شما روانه می شوند. بدون شک تبلیغ به این شیوه و مشخص ساختن اهداف و بازار هدف نتایج بهتری در پی خواهد داشت و بزرگ ترین فرصت ارتباطی و تبلیغاتی برای جذب مشتری بدون ایجاد مزاحمت و دردسر برای آنهاست.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud