هزار سال دیگر انسان چگونه خواهد بود؟

کودکان اصلاح‌شده ژنتیکیانسان های امروزی نسبت به اجدادشان تغییرات بسیاری کرده اند چه در قد و وزن و چه در شکل و شمایل و طول عمر. محققان می گویند طی ۱۵۰ سال گذشته قد انسان ۱۰ سانتی متر افزایش داشته و همچنین در ۶۵ سال گذشته ۲۰ سال به متوسط عمر انان افزوده گشته است.

تمام این تغییرات در این مدت زمان کوتاه به لطف پیشرفت علم و فناوری بوده است. سوال این است که وقتی علم توانسته در این یکی دو قرن اخیر چنین تغییراتی حاصل کند آیا انسان های آینده چگونه خواهند بود؟

هنوز دانشمندان موفق نشده اند تا ابر رایانه ای بسازند که با سرعت مغز انسان بتواند پردازش کند اما شرایط همیشه اینگونه نخواهد بود. در آینده سرعت و قدرت رایانه ها با مغز انسان برابری می کند و چه بسی فراتر هم رود.
در این زمان مخلوقاتی شبیه به خودمان که از هوش مصنوعی بهره می برند می سازیم که قادرند دقیقا کارهای انسان اعم از گوش دادن، صحبت کردن، و تفکر را انجام دهند.

دانشمندان پیش بینی می کنند که در آینده ربات های کوچکی به نام «نانوبات» خواهیم داشت که در بدن ما حرکت می کنند و توانایی های طبیعی ما را افزایش می دهند. به کمک این فرآیند که فرابشریت نام دارد، انسان دیگر محدود به دستاوردهای بیولوژی نخواهد بود. این امر همچنین امکانات و فرصت های منحصربه فردی را پیش روی انسان قرار خواهد داد.

به دلیل فراگیر شدن ارتباطات در آینده تعداد زبانهایی که مردم با آن شخن می گویند به شدت کاهش خواهند یافت. همچنین رنگ پوست انسان به دلیل گرمایش زمین تیره ترر خواهد شد.

اینطور که دانشمندان می گویند برای اینکه بتوانیم در زمین زنده بمانیم در آینده دور انسان قد بلندتر و لاغرتر خواهد شد. درست شبیه به موجودات فضایی که حالا در فیلم ها می بینیم!

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud