با این نکات گوشی ویروسی شده را تشخیص دهید

ویروسی شدن گوشی های موبایل را می توان جزو خطرناک ترین مواردی دانست که این روزها کاربران را تهدید می کند. درواقع بسیاری از افراد نگرانند که گوشی هایشان ویروسی نشده باشد.

با این وجود برخی نشانه ها می توانند وضعیت گوشی شما را بررسی کرده و تشخیص دهند وضعیت گوشی ما در چه شرایطی است و آیا ویروسی شده یا خیر.

تشخیص گوشی ویروسی شده

خاموش شدن ناگهانی

گاهی مشکل خاموش شدن ناگهانی گوشی به علت حملات ویروسی است و گاهی نیز مسائل به باتری مرتبط است. اما این مهم است که تشخیص دهید علت اصلی کدام است. بنابراین بهتر است پیش از اقدامات بعدی ابتدا گوشی خود را به لحاظ باتری بررسی کنید. به عبارت دیگر بررسی کنید گوشی شما به لحاظ حمله ویروسی تحت خطر است یا به لحاظ مشکل باتری.

تبلیغات

یکی از اتفاقاتی که کاربران اندرویدی ویروسی شده را آزار می دهد بدافزارها و تبلیغات نا خواسته روی صفحه نمایش است. بهتر است گوشی خود را در این زمینه نیز بررسی کنید.

به هم ریختن تنظیمات گوشی موبایل

از دیگر نشانه های ویروسی شدن موبایل این است که تنظیمات گوشی موبایل شما به طور دائم به هم بریزد. بر هم خوردن تنظیمات موبایل شامل ساعت، تنظیم صفحه و … می شود.

گرمای بیش از حد گوشی

گاهی تجمع ویروس ها روی رم و حافظه منجر به حالت ویروسی گوشی، داغ شدن باتری و حتی سوختن باتری می شود. بنابراین بهتر است گوشی خود را مرتب چک کرده و ویروس ها را حذف کنید.

گوشی هنگ می کند

یکی از نشانه های ویروسی شدن گوشی هوشمند، هنگ کردن و کمتر شدن سرعت آن است. باید توجه کنید که درصد هنگ کردن گوشی با وجود ویروسها بیشتر می شود. این اتفاق ممکن است زمانی بیفتد که شما اپلیکیشنی را دانلود کرده اید که همراه آن فایلهای آلوده نیز دانلود شده است. با مطالعه دلایل هنگ کردن گوشی و راههای جلوگیری از ان میتوانید با سایر دلایل هنگ کردن گوشی آشنا شوید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *