اگر پوست جوان و شاداب می خواهید این خوراکی ها را کمتر بخورید!

مواد غذایی شور یا دودیمواد غذایی که می خوریم و نوشیدنی هایی که مصرف می کنیم بر روند پیری و شکل اندام ما تاثیر گذارند. تغذیه عامل اصلی سالم بودن یا نبودن، بیماری ها و … است. اگر بدانیم بدن ما به چه چیزهایی نیاز دارد یا ندارد بهتر می توانیم به آن چیزی که دوست داریم بدل شویم، فردی عضله ای یا چاق و لاغر!

خانم ها بیشتر از آقایان روی پوست خود حساسند و همیشه مواظبند تا لک و چین و چروک نشود و در واقع از پیری وحشت دارند اما این مورد در آقایان کمتر دیده شده که مردی برای یک چین ساده در صورتش عصه دار شود در پی از بین بردن آن باشد.

همانطور که اشاره شد مواد غذایی که میخوریم می توانند عامل پیری یا جوان ماند شوند. در این نوشته به چند ماده خوراکی که می توانند پوست را زشت کنند و فرایند پیری را تسریع بخشند اشاره خواهیم داشت.

کدام خوراکی ها به پوست آسیب می رسانند؟

نمک زیاد نخورید

کسانی که بیش از اندازه نمک مصرف کنند و غذاها را شورتر از چیزی که هست بخورند صورتی پوف کرده و به دور از شادابی خواهند داشت. غذاهایی که کنسرو شده اند همچنین ترشی جاتی مثل خیار شور به دلیل نمک و سرکه فراوان می توانند زیبایی پوست را بر هم زنند.

مشروبات الکلی

مشروباتی که در ترکیبشان الکل دارند میتوانند کارکرد هورمون های بدن را از حالت طبیعی در آورند یا مختل کنند. یکی از عوارضی که می توان در این مورد بر شمرد از بین رفتن آب میان بافتی و داشتن پوستی خشک و بی روح است.

کافئین زیاد

کافئین برای بدن لازم است اما اگر بیش از اندازه به بدن برسد می تواند روند پیری را تسریع بخشد. کافئین زیاد میتواند پوست را زودتر از شرایط معمولی پیر و افتاده کند.

دسرهای شیرین

میدانیم که شیرینی جان سرشار از قند و شکر های مصنوعی هستند خصوصا ژله ها و امثال آن. ایجاد قند خون کاری است که مصرف شکرهای مصنوعی به دنبال دارد کسانی که به قند خون بالا مبتلا می شوند دیگر آن پوست زیبا و شاداب سابق را ندارند و پوست اولین چیزی است که مورد حمله بیماری قرار می گیرد.

نوشابه و نوشیدنی های گازدار

نوشابه ها عوارض متعددی دارند که یکی از آنها مربوط به پوست می شود. انواع نوشابه های گاز دار و شیرین و حتی رژیمی به نحوی می توانند پوستتان را خراب کنند و یکی از صدها مشکلی که می توانند پدید آورند تاثیر روی پوست است.

غذاهای فرآوری شده

کیک، آبمیوه، پفک، چیپس، انواع کنسروها و کمپوت ها و … همه و همه برای سلامت و زیبایی پوست و البته جوانی پوست مضر هستند. ترکیباتی که در این نوع مواد غذایی به کار می روند می توانند به پوست آسیب برسانند بدون اینکه احساسش کنید.

گوشت قرمز

خوردن گوشت قرمز همیشه توصیه شده اما به مقدار کافی نه زیاد! اگر گوشت قرمز خصوصا بخش های چرب ترش مورد استفاده گردد. محققان می گویند مصرف این نوع گوشت می تواند پوست را تحت تاثیر قرار دهد و پیری زودتر از موعود را رقم زند.

غذاهای سرخ شده

هیچ کس خوردن عذای چرب را توصیه نکرده و نمیکند. شاید برای یک بار خوردن چنین غذایی بی اثر باشد اما اگر این کار یک عادت شود بی شک مشکلات بیشماری را دامن می زند. غذاهای چرب و سرخ شده به دلیل دارا بودن اسیدهای چرب با تجمع چربی در بدن شادابی و سلامت پوست را مختل کرده و تا حد بالایی فرد را در معرض بیماری ها قرار می دهد.

قند و شکر

از کودکی ما را برای کم مصرف کردن قند و شکر ترسانده اند که دندان ها را خراب می کند اما این تنها یکی از تهدیدات این خوراکی های شیرین است. قند و شکر وقتی وارد بدن شوند بدون هیچ خسارتی خارج نخواهند شد. یکی از تهدیداتی که دارند هم متوجه پوست است.

فست فودها

تا کنون هزاران عیب و ایراد و ضرر برای فست فود ها ذکر شده اند اما با این وجود هنوز هم همان محبوب های خوشمزه هستند که بودند. ما نیز به عنوان یکی از مضرات آن آسیب رساندن به پوست و زیبایی را می افزاییم شاید این یکی برای خانم ها حدافل قابل توجه باشد و کمتر فست فود مصرف کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *