نکات مهم در انتخاب تشک طبی و خوشخواب

از آنجا که خوابیدن مهمترین عامل برای احیای بدن و رفع خستگی و آماده سازی بدن برای روز کاری بعد است. تکنولوژی و فناوری هم به کمک تشک سازان و ساخت وسایل راحتی خواب آمده تا بهترین شرایط را برای استراحت فراهم آورند.

تشک های طبی و خوشخواب گاهی با تجویز پزشک مورد استفاده قرار میگیرند اما هر کسی میتواند از این وسایل راحتی بهره ببرد. تمام برندهای سازنده تشک طبی از یک فناوری بهره نمیبرند و هر کدام به شیوه ای اقدام به تولید این وسایل میکنند. از این رو در زمان خرید این محصولات باید به مواردی دقت کرد تا درست محصول مورد نیاز را تهیه کرد.

در ادامه به ۷ مورد از نکاتی که زمان تهیه یک تشک طبی یا خوشخواب باید مورد توجه قرار گیرد اشاره میکنیم.

۱) با اهمیت ترین نکته در انتخاب تشک خوشخواب، بررسی تاثیر آن بر سلامت آناتومی بدن و کیفیت خواب شماست. خوشخوابی را انتخاب کنید که به هنگام استراحت روی آن، عضلات شما دچار کوفتگی یا گرفتگی نشوند. انواع تشک های طبی موجود در بازار که سطحی سفت و غیر انعطاف پذیر دارند، برای سلامت بدن و به خصوص جلوگیری از گودی کمر و فاصله میان مهره های آن بسیار مفید هستند، ضمن اینکه مانع از بروز کمردرد زودرس می شوند.

۲) انواع تشک های فنری با قابلیت مواج بیشتر برای تخت های یک نفره کاربرد دارد و بدون این قابلیت، برای تخت های دو نفره مناسب تر است.

۳) زمانی که صبح ها به هنگام بیدار شدن، با کسالت و درد عضلانی و کوفتگی بدن مواجه می شوید و احساس خستگی می کنید، بدانید که این علایم نشان دهنده غیر استاندارد و یا فرسوده بودن خوشخواب تخت خواب شماست و زمان تعویض آن فرا رسیده است. بر اساس تحقیقات، عمر مفید یک تشک بین ۷ تا ۱۰ سال است و پس از گذشت این مدت باید تعویض شود.

۴) سعی کنید هر سه ماه یکبار تشک را بچرخانید تا طول عمر آن افزایش یابد

۵) اگر به گرما حساسیت دارید، باید خوشخواب هاییرا خریداری کنید که به خوبی هوا را تهویه کنند و از الیاف خنک ساخته شده باشند.

۶) در مورد خوشخواب های دو نفره باید توجه داشته باشید، چنانچه تفاوت وزن ۱۸ کیلوگرم یا بیشتر است، باید به جای یک تشک دو نفره از دو خوشخواب تک نفره متناسب با وزن هریک در کنار هم استفاده شود.

۷) خوشخواب های روکش دار دارای سطح لطیف تری هستند ولی خوشخواب هایی که به وسیله برچسب ها و موادی خاص در برابر فرسوده شدن مقاوم می شوند، برای افرادی که دارای حساسیت هستند توصیه نمی شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *