افزایش یادگیری با تیکنیک های علمی

یادگیری زبان خارجی

یادگیری چیز های جدید برای همه لازم است و همین یادگیری است که باعث پیشرفت در کسب و کار میگردد. اما گاهی به دلیل کار فشرده و کمبود وقت از امر مهم یادگیری غافل می شویم. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که یادگیری و ارتقا کیفیت کاری و .. برایتان مهم است در ادامه با ما باشید.

روش هایی وجود دارد که امر یادگیری را بهبود میبخشد حتی می شود گفت دو برابر میکند.

افرادی همچو بیل گیتس و اپرا وینفری از قانونی موسوم به قانون ۵ ساعت استفاده می کنند یعنی در هفته حداقل به مدت ۵ ساعت از وقت خود را صرف یادگیری موارد جدید میکنند.

شاید همه ما به اندازه افراد معروف قدرت یادگیری نداشته باشیم و این زمان برای ما بسیار کم باشد. اما روش دیگری وجود دارد که «جریان حالت» نام دارد و از نظر علمی اثبات شده با این تکنیک میتوان یادگیری را دو برابر کرد.

۱- ریسک پذیر باشید و شرایط سخت را انتخاب کنید

اغلب ما از انجام دادن کارهایی که حتی ممکن است صدمه کمی به ما وارد کنند نیز احساس ناراحتی می کنیم؛ اما گاهی اوقات هرچقدر بیشتر در مورد موضوعی فکر کنیم، انجام دادن آن سخت تر و غیرمحتمل تر به نظر می رسد. به عنوان مثال، قبل از پرش با چتر نجات احساس ترس و خطر می کنیم و بارها از پریدن منصرف می شویم؛ اما به محض اینکه این کار را انجام دادیم، احساس راحتی می کنیم و می بینیم این کار آن قدر که فکر می کردیم، ترسناک نیست.

۲- خارج از سطح مهارت های خود سرمایه گذاری کنید

برای یاد گرفتن موضوعاتی که هیچ تجربه ای در مورد آن ها ندارید، باید از مقادیر کم و سطوح اولیه شروع کنید و بعد از فراگرفتن مقدمات اولیه، سطح یادگیری خود را بالا ببرید. به عنوان مثال اگر می خواهید طراحی سایت با استفاده از کدنویسی یاد بگیرید و هیچ پیش زمینه ای در مورد آن ندارید، باید مدت زمان زیادی صرف یادگیری کنید. به عبارت دیگر، زمانی که یک فعالیت برای شما ناآشنا باشد، مدتی طول می کشد تا بتوانید سرعت یادگیری خود را افزایش دهید و به تکنیک جریان حالت برسید.

شانس شما برای آموختن تکنیک جریان حالت زمانی افزایش پیدا می کند که چالش ها و مهارت ها، بالاتر از حد متوسط باشند. اما این چالش ها نباید به اندازه ای بالاتر باشند که اصلا قادر به انجام آن ها نباشید.

۳- موارد جدید را امتحان کنید

اگرچه داشتن مهارت ها و توانایی های پایه برای انجام دادن چالش ها مهم هستند؛ اما این چالش ها باید درعین حال هیجان انگیز و جدید باشند. ما معمولا سراغ کارهای روتین می رویم و از انجام آن ها هیجان زده نمی شویم؛ اما تحقیقات نشان داده اند که مغز ما در برابر تجربه های جدید نسبت به موارد قابل پیش بینی، واکنش بهتری نشان می دهد. بنابراین دنبال یاد گرفتن مواردی باشید که شما را هیجان زده می کنند؛ زیرا در چنین شرایطی شانس رسیدن به بالاترین میزان کارایی نیز افزایش پیدا می کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *