پرواز بین سیاره ای و هوانوردی بر اساس متون کهن هندی

بیگانگان باستانی

اخیرا کتابی توسط دانشگاه بمبی هندوستان چاپ شده که مشتمل بر ۵۰۰ دستورالعمل تکنیکی پرواز بین سیاره ای و هوانوردی بر اساس متون کهن هندی می باشد.

 

هزاران سال قبل از اختراع هواپیما…این کتاب توسط دو محقق بنام آناند ودینگ و آمیا جاداو نوشته شده است که در یک کنفرانس علمی در دانشگاه بمبی منتشر گردید.

در این کتاب به یک استاد بزرگ هندی در عهد باستان اشاره شده است، این گورو، استاد یا ساگا، بنام، ماهاراشی بهاردواجا دارای سطح خارق العاده و باورنکردنی از هوش و خلاقیت بوده است او هم چنین قدرت های عجیب و فرا انسانی را بر اساس مدیتیشن حاصل نموده بود گفته شده که او تکنولوژی پرواز، هوانوردی و حتی سفر بین سیاره ای را به تفصیل تشریح نموده است.

گفته شده او بیش از ۵۰۰ دستورالعمل در این زمینه ها را هزاران سال پیش ارائه نموده است.

گرچه به گفته مولفان این کتاب بسیاری از نوشته هایی که به تشریح تکنیک های او می پرداخته اند، مفقود شده اند. آنها معتقدند حکام خارجی که در مقاطع مختلف تاریخی به هندوستان حمله نموده اند، این متون را تصاحب نموده و مطالعه نموده اند، شاید بسیاری از تکنولوژی‌هایی که ما امروزه شاهد هستیم از روی این متون ساخته شده باشند.

علاوه بر این یک نسخه قدیمی هندی دیگر بنام ویمانیکا ساسترا در اوایل قرن بیستم یافت شد که به تفصیل نحوه ساخت و سیستم یک فضاپیما بنام ویمانا را تشریح می نمود و جالب اینجاست که سیستم سوخت این فضاپیما “موتور گرداب جیوه ای” ذکر شده است.

به گفته مولفان کتاب، وسیله پرنده ای که ساگا ماهاراشی بهاردواجا آنرا تشریح نموده است قابلیت پرواز در بین کشورها، قاره ها و سیارات را داشته است. مولفان کتاب معتقدند تکنولوژی هوانوردی در عهد باستان بسیار پیشرفته بوده است چه بسا پیشرفته تر از امروز…

اما سوالی که مطرح می شود اینست که این تکنولوژی کجاست و چرا اثری از آنها در کتب تاریخی و علمی نیست. آیا گم شدن یا ناپدید شدن این تکنولوژی های باستانی امری عمدی بوده؟ یا اسراری در این زمینه وجود دارد که کسی از آن خبر ندارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *