iOS 11 بر روی ۶۵ درصد دستگاه‌های سازگار اپل نصب شده است

در ماه دسامبر ۲۰۱۷، بررسی‌ها نشان داد که سیستم عامل iOS 11 بر روی ۵۹ درصد دستگاه‌های اپل فعال است. اکنون به نظر می‌رسد که در ماه ژانویه ۲۰۱۸، این عدد، رو به رشد است. براساس اطلاعات منتشر شده در صفحه توسعه پشتیبانی اپل، اکنون بیش از ۶۵ درصد دستگاه‌های سازگار از سیستم عامل iOS 11 استفاده می‌کنند.

iOS 11

iOS 11، امروزه حتی از دستگاه‌های قدیمی مانند آی‌فون ۵S که از سال ۲۰۱۳ یعنی چیزی در حدود چهار سال قبل عرضه شده است نیز پشتیبانی می‌کند. این خصیصه یکی از بهترین ویژگی‌های سیستم عامل iOS محسوب می‌شود که اپل، کاربران خود را تا مدت زمان طولانی پشتیبانی کرده و دستگاه‌هایشان را به‌روز‌رسانی می‌کند.

در مقایسه سیستم عامل اندروید این مدت زمان اغلب متغیر و کوتاه است و حتی گاهی تنها چند ماه تا رسیدن گوشی پرچم‌دار بعدی با ورژن جدید‌تر از کاربر و دستگاهش پشتیبانی انجام می‌شود و مدل‌های قدیمی قادر به دریافت جدید‌ترین آپدیت نیستند.

البته برخی شرکت‌ها چون سامسونگ، برنامه‌هایی برای چنین اتفاق نادر و تاریخی را افشا کرده‌اند اما هنوز برای دیدن حقیقت باید منتظر بمانیم. در هرحال این نیز یکی از دلایلی است که طرفداران iOS، در مقایسه با اندروید ابراز می‌کنند. البته نباید از این نکته نیز غافل شد که اپل، همواره به موقع و در زمانبندی دقیق و مناسب این به‌روز‌رسانی را نیز انجام می‌دهد.

هر چند که گفتیم اکنون در بیش از نیمی از دستگاه‌های اپل iOS 11 نصب شده است، با این حال اپل هنوز از فرایند به‌روز‌رسانی iOS عقب است؛ چرا که در مقایسه با iOS 10 متوجه خواهیم شد که iOS 10 در ژانویه ۲۰۱۷ بر روی بیش از ۷۶ درصد دستگاه‌ها نصب شده بود. البته با پشتیبانی اپل از دستگاه‌های قدیمی، ما از چنین آمار و ارقام‌های منتشر شده‌ از نرخ نفوذ به‌روز‌رسانی‌ها در بین دستگاه‌های اپل شگفت زده نخواهیم شد.

همچنین اتفاق دو هفته قبل در دسترسی کاربران اپل به سرور‌ها برای داون‌گرید به نسخه‌های قدیمی iOS که حتی سبب شد تا برخی کاربران ورژن خود را تا iOS 6 نیز پایین بیاورند، شاید بر کاهش ضریب نفوذ iOS 11 نسبت به iOS 10 در مدت مشابه پارسال تاثیرگذار بوده باشد.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *