کارمند تمام وقت بهتر است یا فریلنسر؟

کار

این سوالی است که ذهن اکثر کارفرما ها و مدیران شرکت ها را به خود مشغول داشته.در پاسخ به این سوال قطعا باید شرایط و نوع فعالیت شرکت و بساری مسائل دیگر مورد توجه قرار گیرند.

بعنوان مثال شرکت (Cinch Financial) که در زمینه توسعه نرم افزار فعالیت میکند. در سال گذشته ۴۰ نفر بر نیروی دائم خود افزوده است و دلیل خوبی هم برای این کارشان دارند.

کری موریارتی مدیر این شرکت میگوید:

ما همیشه به دنبال استخدام تمام وقت مهندسان هستیم چرا که می دانیم اینگونه نقش ها نیازمند یک رابطه ی طولانی همراه با رشد فردی کارمند است و به این صورت سرمایه گذاری شرکت روی این افراد به عنوان کارمند تمام وقت، ارزش بالایی دارد. در سایر بخش ها به خصوص نیازهای کوتاه مدت، افرادی که به صورت پیمانکار آزاد با ما همکاری می کنند ارزش بیشتری را برای شرکت ایجاد خواهند کرد.

به طور کل کسب و کارهایی که پروژه هایشان مقطعی هستند از استخدام فریلنسر سود بیشتری میبرند. و میتوانند با خیال راحت کارشان رابه یک فر د با تجربه بدهند. بدون اینکه بیمه و سایر مزایای یک کارمند ثابت را بپردازند.

اما اگر پروژه تان به گونه ای است که ادامه در باشد استخدام یک نیروی ثابت بهتر است. چرا که اگر کسی فاز اول کارتان را انجام دهد در انجام قسمت های بعدی روانتر عمل میکند.

از طرفی برای ملحق شدن یک کارمند تمام وقت به سازمان و تطبیق فرهنگی، نیازمند صرف زمان هستید، در مقابل فریلنسرها مسول نتیجه نهایی پروژه و اینکه برای انجام وظایف محوله به خود انگیزه بدهند، هستند. اگر آمادگی ایجاد تعهد بلند مدت را ندارید استفاده از فریلسنرها بهترین گزینه پیش روی شما است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *