آیا “استون هنج ارمنستان با فرازمینی ها ارتباط دارد؟

ارمنستان زیباست ، شکی در این نیست. و باستانی است بنابراین ، این مکان دارای مکانهای یکپارچه باستانی است ، و تمدنها هزاران بار در طول تاریخ ظهور و سقوط کرده اند.اما احتمالاً اسرارآمیزترین آن Zorats Karer است که به عنوان استون هنج ارمنستان نیز شناخته می شود.گفته می شود این مکان با نام های Carahunge یا Karahunji حداقل ۷،۵۰۰ سال قدمت دارد . برخی تخمین ها می گویند حداقل ۴۵۰۰ سال از  استون هنج “بریتانیا” قدیمی تر است.

در جنوب سیسن ، ارمنستان ، در حدود ۲۸۰ سنگ ،که وزن برخی از آنها تا ۵۰ تن میرسد، با الگوی جالبی چیده شده اند که در حدود یک سوم مایل سنگ ها در سه جهت امتداد می یابند..در بیش از ۸۰ سنگ سوراخهایی تعبیه شده اند که برخی از آنها ۲۰ اینچ یا بیشتر ضخامت دارند.

آیا واقعا منشا فرازمینی دارند؟

اگرچه هیچ کس با اطمینان نمی داند کاربرد این سنگا چه بوده ، اما تئوری های بسیاری وجود دارد.به گفته جورجیو سوکالوس ، ناشر  مجله Legendary Times ، این مکان احتمالاً منشأ فرازمینی دارد.در قسمتی از آن سنگ های کوچکتر با حکاکی هایی روی آنها وجود دارند. به گفته جادون مارتل ، نویسنده  دانش آخرالزمان  ، بسیاری از مردم گمان می کنند که موجودات به تصویر کشیده شده در اصل فرازمینی به نظر می رسند. وی در ادامه اظهار می دارد که وقتی سر را نگاه می کنید ، می بینید:

سرهای حباب شکل و چشمهای کشیده . بسیار شبیه به آنچه در بیگانگان خاکستری امروزی می بینیم.

سوکالوس به دلایل بسیاری با این ارزیابی موافق است. یکی از این دلایل به یکی از سنگهایی اشاره دارد که دو نمونه از این موجودات “فرازمینی” را نشان می دهد که ظاهراً مانند یک دیسک گرد است.

آیا ممکن است که اینها نماینده ی بشقاب پرنده باشند؟ پاسخ آری است. زیرا  این یک نمایش انسانی از چیزی است که مدتها قبل شاهد آن بودند. و باید به اندازه کافی قانع شده باشند که این حکاکی ها را بوجود آورند.

روی یک حکاکی دیگر ، به راحتی می توان سر کشیده و حباب مانند را مشاهده کرد ، اما در این یکی ، بسیار برجسته تر است.آنها همان چشم های کشیده دارند .

اهمیت نجوم؟

سوکالوس در ادامه می گوید  نظر می رسد که این مکان از نوعی اهمیت نجومی برخوردار است اما با فرازمینی ها ارتباط دارد.در واقع ، استون هنج ارمنستان  ممکن است قدیمی ترین رصدخانه در جهان باشد ، بدیهی است که سایر مکانهای مشابه تقریباً قدیمی نیستند ، اما از اهمیت نجومی برخوردار هستند.سوراخ های حیرت انگیز در سنگ های ارمنی با زاویه های خاصی ایجاد می شدند. برخی معتقدند که آنها در زمان ساخته شدن به ستاره های خاصی اشاره کرده اند.

“تنها دلیلی که  اگر من در یک سیاره خارجی بودم و این کار را می کردم این بود که به نسل های آینده پیام دهم تا بگویم: سلام ،  این جایی است که ما از آنجا آمده ایم.”

در سال ۱۹۸۴ ، به نظر می رسد تحقیقاتی که توسط اونیک خنکیکیان انجام شده است از نظریه بازدید کنندگان باستانی حمایت می کند. در عین حال ، مطالعات پیرامون باستان شناسی و اخترشناسی نیز مکانهای نجومی ماقبل تاریخ را پیدا کرد.. اینها شامل آنگاگاکوت و متزمر بود.

هنوز توضیحی برای استون هنج ارمنستان وجود ندارد

به دلیل ترجمه تحت اللفظی این اسم ، “سنگ های صدادار ارمنستان” نیز نامیده میشوند ،که ممکن است کاربردهای آیینی دیگری نیز داشته باشند.محققان می گویند که این مکان ممکن است برای خدای خورشید که ارمنیان اولیه آن را عبادت می کردند ، استفاده شده باشد.

نیکلاس هاوارت ، یک جغرافیدان دانشگاه آکسفورد ، می گوید که هنج هایی در سرتاسر اروپا وجود دارد – نه فقط در انگلیس. و هیچ کس واقعاً نمی داند که از هرکدام  آنها چه استفاده ای شده است. گمانه زنی ها حاکی از آن است که از آنها به عنوان مکان هایی برای آرامش در زمان جنگ یا اینکه از آنها به عنوان رصدخانه استفاده می شد.

استون‌هنج ارمنستان حداقل دارای یک مقبره و مکانهای دفن چند گانه است که از پتروگلیفهای عصر برنز و اشیاء دیگر حاصل شده است. این یافته ها این ایده را بوجود می آورد که از این مکان برای تشییع جنازه استفاده می شد.معنای آن هرچه باشد هدف واقعی آن همچنان یک رمز و راز غیرقابل توضیح است ، و احتمالاً تا مدتی نیز خواهد بود. با این وجود ، این مکان باستانی شگفت انگیز و زیبا است و بازدید از آن برای عموم آزاد است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *