سفر به شهر شیرها آتلانتیس چینی ها

آتلانتیس چینی ها

نام آتلانتیس را بارها همه ما شنیده ایم شهری که به اعماق دریا رفت و هنوز اثری از آن یافت نشده است. این شهر افسانه ای که گفته میشود بسیار پیشرفته بوده اما به دلایل نا معلوم زیر آب میرود و به طور کلی در دریا محو میشود.

اما اگر در تور چین با ما همسفر شوید شما را به آتلانتیس چینی ها میبریم!

چینی ها هم آتلانتیس دارند شهری که در زیر آب است. این شهر هم باستانی است اما خود چینی ها آنرا زیر آب برده اند. «شی‌ چنگ» نام این شهر است که به شهر شیرها هم شهرت دارد.

این شهر ۲۲۰۰ ساله که در دامنه کوهستان وو شی (Wu Shi) قرار دارد. از سال ۱۹۵۹ به دلیل ساخت یک دریاچه در این منطقه به زیر آب رفت. نام این دریاچه «ژیاندائو» است.

این شهر که متعلق به سلسله‌ امپراطوری «هان شرقی» است. اکنون در زیر آب رفته و به بهشت گردشگری قواصی مبدل گشته. وجود مجسمه های بزرگ شیر در این شهر که بعنوان نگهبانان شهر ساخته شده بودند لقب شهر شیر ها را به آن داده اند.

شی‌ چنگ دارای دهها کاخ، معبد و خانه‌ های اشرافی است که نشان می‌ دهد ساکنان آن در هزاران سال قبل مردمانی ثروتمند بوده‌ اند.

عمق آب هایی که شهر شیرها را در بر گرفته حدود ۴۰ متر است و جالب آنکه شی‌ چنگ تا کنون بدون تخریب و تغییر چندانی باقی مانده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *