عارضه های وازکتومی را بدانید

سرطان بیضه

یکی ار عارضه های وازکتومی خطر خونریزی است که ایجاد این خونیزی ممکن است باعث تورم پوست بیضه ها شود. برای جلوگیری از ایجاد خونریزی باید تا دو یا سه ساعت بعد از عمل از انجام هرگونه فعالیت سنگینی خودداری کرد.

یکی دیگراز عوارضی که ممکن است بعد از عمل پیش بیاید عفونت و التهاب در محل جراحی شده است که این عارضه نیز با رعایت مسائل بهداشتی و دقیق انجام دادن عمل قابل پیشگیری است.

نکته ی بسار مهم در مورد این عمل این است که بعد از انجام جراحی و بستن مجرای تناسلی هنوز مایع منی دارای مقداری اسپرم است و حدود ده الی دوازده هفته طول می کشد که مایع منی عاری از هرگونه اسپرمی شود. در طول این مدت زن و شوهر باید از روش های دیگر جلوگیری مانند کاندوم یا قرص های ضد بارداری استفاده کنند.

از دیگر مواردی که ممکن است فرد بعد از انجام جراحی با آن مواجه شود عارضه ی روحی است که درصدی از مردان بعد از انجام عمل با آن مواجه می شوند بدین صورت که افکار غلطی به ذهن آن ها می آید و در خود احساس ناتوانی جنسی می کنند. ولی باید این نکته را متذکر شد که این افکار توهماتی بیش نیست و حتی اگر فرد از انجام عمل پشیمان شود می تواند بار دیگر مجرای تناسلی خود را باز کند.

در برخی از افراد که تحت عمل جراحی قرار گرفته اند ممکن است بعد از چندین سال مجرای تناسلی آنان خود به خود ترمیم شود که این مورد بسیار نادر است. در این صورت شخص باید دوباره تحت عمل وازکتومی قرار گیرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *