تعمیر باتری لپ تاپ با یک ترفند بی هزینه!

استفاده از اینترنت موبایل در رایانهلپ تاپ ها به خاطر قابل حمل بودن و اینکه در هر جایی حتی بدون دستری به برق هم کار می کنند محبوبیت دارند. باتری لپ تاپ ها معمولا در همان اوایل خرید خوب شارژ نگه میدارند اما پس از گذشت یکی دو سال کم کم کارایی خود را از دست داده و بی استفاده می شوند. به طوری که دیگر بیشتر از ۱۰ دقیقه نمی توانند لپ تاپ را روشن نگه دارند.

راه کار هایی وجود دارد که می توان باتری لپ تاپ را در چنین شرایطی نجات داد. اگر به موقع و درست اقدام کنید شانس آنکه باتری لپ تاپتان دوباره مثل روز اول شود بالاست!

روش های مختلفی برای فهمیدن اطلاعات مربوط به باتری و سالم بودن آن وجود دارد که یکی از آنها دانلود و استفاده از نرم افزار مخصوص این کار است.

تست باتری لپ تاپ

این نرم افزار با امکانات و اطلاعاتی که در اختیار کاربر قرار می دهد به کاربر کمک می کند که بتواند مدیریت بهتری بر باتری لپتاپ خود داشته باشد این نرم افزار تعداد شارژ و دی شارژ کردن باتری را در اختیار کاربر قرار میدهد.

ــ در قسمت Dischargers Information مشخص می کند که چند بار شارژ شده است.

ــ در قسمت Design capacity میزان ظرفیت باتری را به شما نمایش میدهد

ــ در قسمت Current capacity میزان شارژ فعلی را به شما نمایش میدهد، در صورتی که در زمان کامل بودن شارژ باتری این دو عدد با هم برابر بودند میتوانید از سلامت باتری خود اطمینان پیدا کنید.

برای دریافت این نرم افزار کاربردی از این لینک استفاده کنید.

روش احیای باتری لپ تاپ

برای احیای باتری از دست رفته لپ تاپ می توان اقداماتی انجام داد. در بسیاری از موارد چنین ترفندی جواب می دهد و باتری خراب شده برای بار دیگر احیا می شود.

ترفندی که در ادمه بیان می شود می تواند باتری لپ تاپ را بهینه سازی کند و ساعات بیشتری را برایتان شارژ نگه دارد.

روش کار به این صورت است که پس از خاموش کردن لپ تاپ باید باتری را از لپ تاپ خارج کرده و داخل پلاستیک قرار دهید.

ــ سپس آن را در داخل یخچال فریزر به مدت ۱۴ الی ۱۵ ساعت گذاشته تا کاملاً یخ ببندد.

ــ سپس از گذشت این مدت باتری را از یخچال خارج کنید و آن را در اتاق بگذارید تا اینکه باتری خشک شود و با دمای اتاق گرم شود تا به دمای عادی برگردد.

ــ سپس باتری را ۳ الی ۴ بار شارژ و دشارژ نمایید.

با این ترفند باتری لپ تاپ جان دوباره می یابد و برای نگه داشتن شارژ آماده است.

بررسی علمی این ترفند

تا علم چیزی را اثبات نکند حرف و حدیث در موردش زیاد است و این ترفند هم باید از لحاظ علمی مورد بحث قرار گیرد. همان طور که میدانید جریان برق به علت لرزش طبیعی مولکول ها به راحتی از اجسام عبور نمی کند و اجسام رسانا به دلیل منظم تر بودن مولکول های آن برق را سریعتر عبور می دهند.

برای ابر رسانا کردن یک جسم باید آنرا بسیار سرد کرد تا لرزش مولکول ها کم شود. به این ترتیب سرعت و کیفیت عبور جریان بهتر خواهد شود.

دلیل بهتر کار کردن سی پی یو در دمای پایین نیز همین موضوع است. با استفاده از این ترفند باتری لپ تاپ شما می تواند مجدداً ۱ تا ۲ ساعت شارژ خود را حفظ نماید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *