ایده های ناب برای کسب و کار

استارتاپ

کسانی که فکر می کنند برای کار کردن و درآمد زایی حتما باید در یک شرکت استخدام شوند یا اینکه توسط یکی از آشنایان در جایی مشغول به کار شوند این نوشته را بخوانند، کار در منزل نخستین قدم برای رسیدن به ایده های بزرگتر است.

ایده های زیادی برای شروع کسب و کار وجود دارد بسیاری از آنها نیازمند بودجه کلان و برخی نیز بدون بودجه خاصی قابل انجام اند. کافیست تا اراده کنید این شعار نیست و یک حقیقت است. در ادامه داستانی واقعی را بیان می کنم که مربوط به جوانی خلاق و با اراده است.

چندی پیش که در جایگاه پمپ بنزین درانتظار نوبت بودم پسر جوانی که لپ تاپی به دست داشت و مشغول کار بود نظرم را به خود جلب کرد. به راننده گفتم تا شما سوختگیری کنید من کمی قدم میزنم.

به سمت آن شخص رفتم و کمی او را زیر نظر گرفتم متوجه شدم که مراجعین وی همان راننده هایی هستند که در آن صف طولانی منتظر نوبت هستند.

اگر شما هم کنجکاوید که آن شخص چه خدماتی به راننده ها می داد باید بگویم خدمات صوتی و تصویری سیار داشت!

بله درست است آن جوان با یک لپ تاپ که کلی موسیقی و فیلم از قبل در آن ذخیره کرده بود در پمپ بنزین برای راننده هایی که در صف بودند آهنگ و فیلم بر روی فلش یا مموری انتقال می داد و هزینه ای کم نیز دریافت می کرد.

جلو رفتم و گرم صحبت شدیم متوجه شدم که او یک سال است فارغ التحصیل شده اما از آنجا که در هیچ کجا کاری نیافته خودش دست به کار شده و حالا کسب و کار خودش را دارد.

اگرچه خودش از این کار راضی نبود اما میگفت این پول های کم را پس انداز می کنم تا روزی بتوانم ایده هایم را عملی کنم.

خدماتی که این جوان خلاق ارائه میداد شامل: موسیقی، فیلم، بازی موبایلی می شد که اکثر راننده ها و خصوصا بچه هایی که به بازی های موبایلی علاقه دارند مشتری اش بودند.

اگر خلاقیت و پشتکار داشته باشیم در هر شرایطی میتوان کاری دست و پا کرد!

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *