درباره مدیتیشن اُام بیشتر بدانید

کارما یوگا

صدای چرخش زمین به دور خود چنان است که می گوید اُم. محققان دریافته اند در صورتی که فرد در طی مدیتیشن این را خواند کاهشی طبیعی در فشار خون را تجربه می کنند. این نوع سرود همچنین به کاهش خطر عفونت و گرفتگی سینوس ها کمک می کند.

این یک مدیتیشن ۴ بخشی است: آه- اُه- م م م – مکث. نفسی عمیق بکشید و ۴ بخش را با صدای بلند بخوانید. حداقل ۱۰ بار تکرار کنید و سپس بنشینید و به احساستان توجه کنید.

در ابتدا ممکن است از خواندن آن احساس بدی داشته باشید اما بعد از مدتی طنین صدا سراسر وجودتان را فرا می گیرد و احساس آرامش می کنید.

تلاش کنید با صدای موزون این مدیتیشن را در نت های متفاوت موسیقی اجرا کرده و به تاثیرات متفاوت آن بر بدن توجه کنید.

چشم دوختن

شیئی را که دوست دارید به آن نگاه کنید مانند: یک شمع، سنگ، یک تکه چوب یا هر چیز دیگری که احساس می کنید مناسب است، انتخاب نمایید. در موقعیت مناسبی بنشینید و نفسی عمیق بکشید. شیء مورد نظر را در معرض دیدتان قرار دهید با دقت به آن نگاه کنید. چشم ها را نیمه بسته و ریلکس نگه دارید. به خودتان اجازه دهید چنانچه هرگز آن شیء را ندیده اید برای شناسایی اش درگیر شوید. در صورتی که در حین نگریستن به یاد موضوعی و یا صدای مربوط به آن شیء افتادید به آن توجه کنید و سپس از آن بگذرید. دوباره متوجه شیء موردنظر شوید. چنانچه به این مدیتیشن علاقه مندید شیئی که مد نظرتان است به هنگام وضع حمل همراه خود داشته باشید و به آن توجه نمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *