آموزش درست کردن سم مورچه در خانه

مورچه

با شروع شدن فصل بهار و بیدار شدن حیوانات از خواب زمستانی، کم کم سروکله ی مورچه ها نیز پیدا می شود و این جانوران راه خود را برای ورود به خانه پیدا می کنند.

برای جلوگیری از ورود آنها و یا از بین بردن مورچه ها چاره ای جز استفاده از سموم نیست. اما حال که میخواهید از سم استفاده کنید، بهتر است که نوع خانگی آن را بسازید تا ریختن آن در خانه به سلامتی اعضای خانواده صدمه وارد نکند. فرامطلب در اینجا برای شما آموزش درست کردن پودر مورچه را آماده کرده است. با ما همراه باشید.

ترکیبی جادویی برای فراری دادن مورچه‌ها

وجود دسته جمعی مورچه‌ها در بیشتر نقاط خانه به خصوص اطراف مواد خوراکی و غذایی می‌تواند نگران‌کننده و کلافه‌کننده باشد. به محض اینکه یکی از آن‌ها قطعه کوچکی غذا پیدا می‌کند ناگهان سیل مورچه‌ها به آن سمت جاری می‌شود. در بیشتر موارد به محض روبه‌رو شدن با چنین وضعیتی اولین فکری که به سراغ افراد می‌آید استفاده از مواد شیمیایی و سمی است .

در حالی که استفاده از حشره‌کش‌ها نه تنها به طور دائمی مورچه‌ها را فراری نمی‌دهد بلکه تاثیرات منفی و اثرات جانبی بر سلامتی اهالی خانه دارد.

به طور کلی، بهترین راه برای فراری دادن مورچه‌ها استفاده از راهی طبیعی و خانگی است تا صدمات را به حداقل برساند و از کشته شدن این موجودات نیز جلوگیری کند. در اینجا طرز تهیه ترکیبی را به شما آموزش می‌دهیم که سبب فراری دادن مورچه می‌شود.

مواد لازم:

  • یک شیشه
  • قوطی اسپری
  • ۲ عدد پرتغال
  • ۱ عدد گریپ‌فروت
  • یک عدد لیمو
  • سرکه

طرز تهیه:

برای این کار کافی است آب این میوه‌ها را بگیرید و در شیشه بریزید و به آن‌ها سرکه اضافه کنید و به مدت یک تا دو هفته آن را کنار بگذارید. بعد از دو هفته، ماده موجود در آن را در یک قوطی اسپری بریزید و آن نقاطی از خانه را که در معرض حمله مورچه‌ها هستند، اسپری کنید و چند روز صبر کنید. خواهید دید که کم‌کم مورچه‌ها ناپدید می‌شوند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *