عشق و صمیمیت در خانواده ها

اهمیت روان شناختی خانواده

بزرگ شدن در فضایی پر نظارت می تواند بر روابط، شغل، عواطف، معنویت، سلامت جسمانی و ذهنی و رشد کلی تاثیر بگذارد. مواردی که به دنبال می آیند رابطه های شایع بزرگسالی ناشی از دوران خردسالی پر نظارت است. می توانید به هر کدام که به ظاهر در مورد شما درست است توجه نشان دهید.

رابطه ها

اگر طی بزرگ شدن با انتظاراتی غیر واقعی بزرگ شده اید ممکن است زیاده از حد از خودتان انتظار داشته باشید یا خود را بسیار ناچیز بپندارید.

اگر مجبور بودید به خاطر پدر و مادرتان به شیوه ای خاص رفتار کنید ممکن است برایتان سخت باشد که نزد دیگران خود واقعی تان را نشان دهید.

اگر پدر ومادرتان موشکاف و قضاوت کننده بوده اند ممکن است دریابید که به سرعت دیگران را قضاوت می کنید یا به ارزیابی دیگران درباره خودتان بیش از اندازه حساس هستید.

اگر عملکرد پدر و مادرتان قابل پیش بینی نبود ممکن است از احساساتتان در روابط گیج و متحیر شوید.

اگر در خانواده های پر هیاهو و جنجالی بزرگ شده اید ممکن است ناهشیارانه به جای آنکه به روابطی سالم توجه کنید به اغتشاش و آشوب کشیده شوید.

اگر پدر و مادرتان حقوق، خواسته ها و نیازهایتان را تحقیر کرده اند ممکن است شما نیز در روابط تان، حقوق، خواسته و نیازهایتان را حقیر شمارید.

اگر پدر و مادرتان بر روابط تان نظارت بیش از اندازه داشته اند ممکن است شما نیز بخواهید بر روابط تان نظارتی بیش از اندازه داشته باشید.

اگر مهفوم عشق، نظارت و صمیمیت، خطر بوده باشد ممکن است از عشق و صمیمیت هراس داشته باشید.

اگر از تماس داشتن سوء استفاده شد یا نزدیکی جسمانی با نوعی آسیب پذیری دردناک همراه بوده ممکن است درباره تماس جسمانی و نزدیک بودن احساسی متناقضی داشته باشید.

اگر پدر و مادرتان روابط زناشویی ضعیف و مقرراتی عجیب و  غریب ارائه کرده باشند ممکن است برای قبول تعهدات مشکل داشته باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *