پل مغناطیسی میان کهکشان ها

پل مغناطیسی بین دو کهکشان

دانشمندان برای اولین بار شواهدی از پل های بین کهکشانی را کشف کردند. پل های بین کهکشانی همانند یک پیوند بین دو کهکشان عمل میکنند.

این پل ها در واقع میدان های مغناطیسی قوی هستند که بین دو کهکشان شکل گرفته اند. و به عنوان نزدیک ترین پیوند میان دو کهکشان شناخته می شوند.

درمورد پل مغناطیسی اینگونه میتوان توضیح داد: پل مغناطیسی یک جریان عظیم گازی خنثی است که بین دو کهکشان قرار دارد و این فاصله چیزی برابر با ۷۵۰۰۰ سال نوری است

پژوهشگر جین کاچمارک از دانشگاه سیدنی بر این موضوع تاکید داشته است که این میدان های مغناطیسی بزرگ میان کهکشان ها وجود داشته اند و عمر آن ها کم نیست. در واقع نزدیک ترین همسایه کهکشانی ما، ابرهای بزرگ مغناطیسی هستند. که با ما ۱۶۰۰۰۰ و ۲۰۰۰۰۰ سال نوری فاصله دارند.

محققان مدت ها در مورد پل های مغناطیسی تحقیق هایی کرده اند که این مسیر با یک یا چند ستاره مشخص شده است اما تا به حال تعداد کمی از این ابرهای مغناطیسی شناخته شده اند.

در واقع این ابر ها و پل های مغناطیسی محافظی برای زمین در برابر میدان های مغناطیسی است که هنوز تعداد کمی از این پل ها شناخته شده است. این پل ها چیزی شبیه به کابل های تلفنی هستند که دو کهکشان را به هم متصل می کنند.

برایان گانسلر، از محققان دانشگاه تورنتو اظهار دارد که در واقع این پل ها در همه جای آسمان قرار دارند و هنوز ما نتوانسته ایم که تمام این پل ها و قابلیت های آن ها را کشف کنیم.

در واقع این میدان های مغناطیسی کیهانی تاثیراتی بر روی سازه های فضایی نیز دارند و بر روی سیگنال های رادیویی نیز تاثیر می گذارد. حتی در بسیاری از موارد این میدان ها بر روی امواج دریافتی هواپیما ها نیز تاثیر دارد.

این پل ها شبیه به بستری است که مسیر را برای امواج باز می کنند و باعث می شود که این امواج راحت تر و بهتر از یک مرکز به مرکز دیگر انتقال پیدا کنند.

در کل می توان به این نکته اکتفا کرد که این ابر ها به عنوان نزدیک ترین همسایه های ما در کهکشان به حساب می آیند که حتی باعث می شود که ما بتوانیم به درک بهتری از کهکشان راه شیری نیز دست پیدا کنیم تا با استفاده از آن در حفاظت از محیط زیست قدم های خوبی برداریم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *