سریعتر کردن گوشی اندروید با چند ترفند

گوشی پیکسل

کاربران گوشی های اندروید معمولا پس از مدتی که گوشی جدید را راه اندازی می کنند، از کند شدن گوشی شان گلایه مند می شوند. از آنجایی که برنامه های مختلف به طور مستمر مقداری از فضای گوشی را اشغال می کنند موجب کند شدن گوشی می شوند.

اما راهکارهای متعددی برای افزایش سرعت گوشی اندرویدی وجود دارد. نخستین راهکار آزاد سازی فضای اشغال شده توسط اپ های مختلف است. برای این کار کافیست به تنظیمات گوشی قسمت برنامه ها بروید و حافظه پنهان هر اپلیکیشن را به صورت جداگانه حذف کنید بیشترین فضا را معمولا تلگرام و اینستاگرام اشغال می کنند.

اما راهکار دیگری که قصد آموزش آنرا داریم مربوط به تنظیمات مخفی اندروید است که مخصوص توسعه دهنده ها می باشد.

برای فعال کردن تنظیمات توسعه دهنده یا Developer Setting، با رفتن به قسمت در اینجا می توانید نسخه Android خود، شماره مدل و سطح پچ امنیتی Android را در بین سایر موارد مشاهده کنید. اما آنچه که ما دنبال آن هستیم شماره ساخت است.

برای ورود به تنظیمات برنامه ساز به بخش Setting application بروید و وارد قسمت About phone یا درباره دستگاه شوید. هنگامی که وارد صفحات جدید می شوید، مراقب باشید، زیرا برخی از این تنظیمات می توانند پس از خروج شما روی دستگاه کارهای عجیب و غریبی انجام دهند. اما نیازی به نگرانی نیست، چون میتوان انها را دوباره غیرفعال کرد.

یکی از مواردی که می توانید برای سرعت بخشیدن بیشتر به گوشی انجام دهید، مقیاس حرکت پنجره ها یا Window animation scale یا transition animation scale یا مقیاس مدت زمان انیمیشن است.

اولین تاثیر این کار بر روی سرعت پنجره های باز شونده و پاپ آپ است. می توانید این زمان را کمتر کنید تا حرکت میان پنجره ها برایتان تسهیل بخشیده شود. همچنین باز شدن اپلیکیشن ها نیز روان تر خواهد. تاثیر این کار را بر روی دیگر بخش های سیستم همانند اسکرول کردن، پایین امدن بخش نوتیفیکیشن، یا بستن برنامه ها نیز مشاهده خواهید کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *