روش های پاک کردن یا حذف انرژی منفی

انرژی تاریک

دنیای فیزیکی استعاره ای بزرگ از دنیای متافیزیکی است. برای پاک کردن یا حذف انرژی منفی ،ما می توانیم به هر بخشی از جهان فیزیکی بنگریم؛ مانند یک باغچه، کمد لباس، محیط خانه، یک کسب و کار.

از آنجایی که انرژی (اعم از فیزیکی و متافیزیکی) برای جریان یافتن ایجاد شده است، بنابراین مادامی که مهار نشود همیشه در حال حرکت و جریان خواهد بود. جهان فیزیکی دارای ساختار است، و اگر بخواهیم این ساختار سالم باقی بماند، ما باید از آن مراقبت کنیم.

بدون توجه و مراقبت، همه چیز به طور طبیعی از نظم به بی نظمی حرکت می کنند. کمد لباس تمیز و مرتب مان از نظم به بی نظمی تغییر خواهد یافت اگر در آن هر چیزی را سر جای خودش قرار ندهیم.

یک باغچه پر از نهال پربارتر و سرسبزتر خواهد شد اگر جلوی رشد علف های هرز را بگیریم. اگر خواب و غذای کافی نداشته باشیم جسم مان به شدت آسیب خواهد دید. بنابراین، اگر وجودمان با انرژی منفی پر شده باشد، برای حفظ سلامت جسمی و روانی، پاک کردن یا حذف انرژی های منفی امری ضروری است.

همه ی ما از انرژی آفریده شده ایم، بنابراین به راحتی می توانیم آن را درک کنیم و با آن کار کنیم. ما باید یادبگیریم در چه مواقعی و چگونه پاک کردن یا حذف انرژی منفی بدن مان را انجام بدهیم.

چطوری انرژی منفی را دور کنیم؟

آیا تا به حال شده که تلاش کنید گیاهی را در باغچه بکارید، یا کمد لباس خود را بخواهید مرتب کنید و احساس کنید چقدر سخت است! اما هر دو کار به راحتی قابل انجام هستند، متاسفانه نظم بخشیدن به کار حرفه ای سخت تر از اینها است.

تمیز کردن باغچه از سنگ و خشت و علف هرزه، خاک را برای رشد دادن بذر و دانه گیاه آماده می سازد، یا خالی کردن کمد لباس از هر چیزی که داخل آن است، و سپس مرتب چیدن لباس ها درداخل کمد کار ساده و آسانی است. این نمونه ها استعاره های خوبی از پاک کردن یا حذف انرژی های منفی از محیط مان می باشند.

اما از ذهن و جسم و روان مان، چطور انرژی منفی را دور کنیم؟ توجه به مسئله پاک کردن یا حذف انرژی منفی از بدن مان آن طور که تصور می شود کار سختی نیست.

گاهی اوقات ما می گوییم باید چند دقیقه از کارم دست بکشم و استراحت کنم، یا باید مدتی قدم بزنم. این تصمیم ها در واقع، برای پاک کردن یا حذف انرژی منفی از بدن مان گرفته می شوند.

قدم زدن و پیاده روی یک روش مناسب برای پاک کردن یا حذف انرژی های منفی است، چون وقتی شما در حال قدم زدن هستید احتمالا به مسائل مختلف مربوط به کارتان فکر می کنید، در ذهن تان گزینه های متعددی را برای بهتر شدن کار بررسی می کنید و بعضی از آنها را کنار می گذارید و برخی از آنها را انتخاب کرده و به صورت ذهنی مورد آزمایش قرار می دهید.

جذب انرژی منفی در حین فعالیت کاری و ارتباط با دیگران

نکته مهم در باره پاک کردن یا حذف انرژی منفی از بدن این است که نمی توان این کار را یک دفعه انجام داد و کار را تمام شده تلقی کرد، بلکه پاک کردن یا حذف کردن انرژی های منفی یک فعالیت مستمر و دنباله داری است.

از آنجایی که بسیاری از مردم در باره تقویت انرژی های خوب و مثبت هیچ آموزشی ندیده اند، بنابراین هر روز به هنگام ارتباط با افراد مختلف در محیط زندگی و کار با انواع زیادی از افکار و انرژی های منفی روبرو می شوند و آنها را جذب می کنند.

بدانید که انرژی بدن شما چسبندگی دارد و افکار و احساسات به راحتی به آن می چسبند. اگر در مورد انرژی های خوب و مثبت و اصول جذب آنها تمرین و ممارست نداشته باشید، انرژی های گوناگون منتقله از دیگران به طور ناخواسته به بدن شما جذب می شوند بدون آنکه از آنها اطلاعی داشته باشید. این انرژی ها بر روی شما تاثیر نامطلوب می گذارند، حتی باعث تغییر در شما می شوند، بدون آنکه شما نقشی در انتخاب آنها داشته باشید.

یوگای قله کوه

یوگای قله کوه، ممکن است بیشتر یک فعالیت بدون حرکت در نظر گرفته شود. با وجود این، تصور کردن و نگه داشتن تصور قله کوه در ذهن، ولو به طور نامحسوس یک حرکت مهمی است. ایستادن شما به سادگی انجام نمی شود، چون شما قصد وانمود کردن آن را دارید. صاف بایستید و نفس عمیق بکشید و چند بار اجازه دهید که هوای پاک وارد بدن، ریه ها، مغز و جریان خون تان بشود. تنفس عمیق را تا حدی تکرار کنید که به خوبی این احساسات را از ذهن و بدن تان را احساس کنید.

پیاده روی

قدم زدن و پیاده روی اگر از روی برنامه و هدف انجام شود یک اقدام فوق العاده ای است. پیاده روی مخصوصا در مواقعی که انرژی های زیادی در ذهن رسوب کرده باشد بسیار مفید می باشد. پیاده روی در طبیعت، در مسیر صعود کوه و یا حتی در پارک ها و جنگل ها و حتی در مسیرهای خلوت داخل شهر برای پاک کردن یا حذف انرژی منفی بدن بسیار موثر است. هنگام پیاده روی احساس کنید که با هر قدمی که بر زمین می گذارید انرژی های منفی را تخلیه می کنید.

رقص و حرکات موزون بدن

رقص حرکت دهنده انرژی طبیعی و خوب در بدن است. انواع رقص ها وجود دارد، رقصیدن در یک جشن و رقص در باشگاه نمونه هایی از انواع حرکات موزون بدن هستند که به طور قطع باعث پاک کردن یا حذف انرژی منفی از بدن شما می شوند. البته بهترین نوع رقص برای پاک کردن یا حذف انرژی های منفی و جایگزین کردن آن با انرژی های خوب و مثبت، رقص در خلوت و به تنهایی در خانه می باشد.

یین یوگا (Yin Yoga)

یین یوگا سبکی از یوگا است که بر بافت های پیوندی و همبندی عمیق بدن و غلاف عضلات بر خلاف بافت های سطحی متمرکز بوده و جریان انرژی را در بدن تنظیم و تعدیل می کند. یین یوگا اغلب بر روی زمین انجام می شود. هنگام انجام یین یوگا، وضعیت بدن را در حالت آرام قرار دهید، ماهیچه ها را شل کنید و در هر وضعیت بدن حداقل به مدت سه دقیقه تمرکز نمایید. یین یوگا یکی از بهترین روش های پاک کردن یا حذف انرژی منفی از بدن است.

صدا

استفاده از صوت و صدا یکی از روش های دیگر برای این امر از بدن می باشد. هر چند تکنیک صدا در محیط کار و فضاهای فیزیکی و در مواقع استفاده از انرژی برای دیگران به کار می رود، درعین حال شما می توانید از این روش برای خودتان نیز استفاده کنید. تولید صداهای زیر، لرزان، بم مانند صدای طبل، یا ناقوس و زنگ و کف زدن نمونه هایی از تولید صدا در موقع مناسب برای جذب انرژی های خوب و مثبت، و پاک کردن یا حذف انرژی های منفی می باشند.

شستن

ساده ترین تکنیک و روش پاک کردن انرژی منفی از بدن عبارت از شستن دست و صورت با آب تمیز است. گاهی اوقات تنها شستن دست و صورت مشکل انرژی منفی را حل نمی کند، در این صورت حمام کردن و دوش گرفتن زیر دوش آب گرم و یا ولرم بهتر است.

دوش گرفتن در حمام، روشی برای حذف انرژی منفی بدن

استفاده از روغن

استفاده از روغن های ضروری یک روش رایج برای این کار برای بدن می باشد. البته باید دقت نمود که روغن مورد استفاده، سالم، بهداشتی و بدون خطر باشد. یکی از این روغن های مشهور لاواندر یا اسطوخودوس است. رزماری یکی از بهترین روغن ها برای این کار از بدن است. البته باد مواظب باشید، برای اینکه در برخی از افراد رزماری حساسیت ایجاد می کند مخصوصا خانم های باردار نباید از این روغن استفاده کنند.

مدیتیشن و مراقبه

مدیتیشن بصری یک روش سودمند و جامع برای پاک کردن یا حذف انرژی منفی بدن است. آشنایی با مراکز انرژی هفت گانه چاکرا برای این نوع مدیتیشن ضروری است. یکی از انواع متنوع مدیتیشن بصری، دراز کشیدن در آب است. چشم های خود را بسته، و رنگ های مربوط به انرژی های چاکرای هفت گانه را در ذهن مجسم کنید.

از تجسم رنگ قرمز مربوط به چاکرای ریشه شروع کنید و سپس در ذهن این رنگ را به رنگ های نارنجی، آبی، سبز، زرد و بنفش تغییر دهید. سپس تصور کنید که یک موجی از آب از بالای سرتان دقیقا از چاکرای تاج عبور کرده و به سمت بقیه چاکراها در حال حرکت می باشد و باعث تغییر و متعادل سازی آنها می شود.

روشن کردن شمع

شمعی را روشن کنید و در مقابل خود قرار دهید. سپس تصور کنید که تمام انرژی های منفی در حال انتقال از بدن تان به شعله ی شمع می باشد.

تمرین تنفس هوازی

انجام دم و بازدم عمیق و حبس کردن نفس در حد فاصل آنها به اندازه ظرفیت تنفسی ریه ها و تکرار این تنفس عمیق یکی از راحت ترین، ساده ترین و در عین حال موثرترین روش های پاک کردن یا حذف انرژی منفی از بدن می باشد.

دعا و نیایش

یکی از روش های خوب و ارزشمند برای جذب انرژی های خوب و مثبت و پاک کردن یا حذف انرژی منفی از ذهن و جسم مان عبارت از عبادت کردن و راز ونیاز و دعا و نیایش به پیشگاه آفریدگار هستی می باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *