روش هایی برای شکست دادن غول افسردگی در فریلنسرها

فریلنسرها در حالی که با اشتیاق به سایت های استخدام نگاه کرده و در جستجوی استخدام فریلنسرها هستند، با این همه همیشه از یک افسردگی عمیق و درونی بابت ساعت ها و روزهای طولانی و پی در پی دورکاری رنج می برند.

ما اغلب در مورد آزادی و انعطاف پذیری در این حرفه صحبت می کنیم و آن را به عنوان نقاط قوت فریلنسینگ نام می بریم. این کاملا درست است که تجربه ی یک زندگی حرفه ای مستقل می تواند در سلامت روان اشخاص تاثیرات مثبتی داشته باشد. اما در برخی موارد این می توان به ابعادی ترسناک، تنهایی و تنش زا منجر شود.

مسئولیتی که یک فریلنسر به دوش می کشد و تنها آن را در تقابل با یک رئیس و کارفرما پیش می برد، در موازات مدیریت چندین پروژه ی مختلف و نیز دیگر مسئولیت های زندگی شخصی وی می تواند به شرایط استرس زای شدیدی برسد.

اگر به عنوان یک فریلنسر شما نیز چنین احساساتی را تجربه کرده اید، دو خبر خوب برایتان داریم. یک این که شما تنها نیستید و افراد متعدد دیگری همین احساس مشترک با شما را دارند و دوم این که راه حل های متعددی برای برون رفت از این شرایط روحی وجود دارد که پیشنهاد خواهند شد.

۱- جامعه ی خود را پیدا کنید.

شما می باید در عین حالی که به تنهایی و در خانه کار می کنید، دیگر افراد هم صنف خود را یافته و مرتب با آن ها در ارتباط باشید. به این روش شما جامعه ی خود را داشته و از حمایت های یکدیگر بهره مند می شوید. این روش برای غلبه بر اضطراب های ناشی از فریلنسینگ فوق العاده خواهد بود. حتی گاهی می توانید چند نفر در یک مکان جمع شده و به صورت گروهی به پیشرفت پروژه های خود کمک کنید. سعی کنید همراهانی برای خود انتخاب کرده که احساس بهتری نسبت به فریلنسینگ داشته و چندان اهل نق زدن و ناله کردن نباشند.

۲- برای خود وقت استراحت در نظر بگیرید

متاسفانه بزرگترین مشکلی که بیشتر فریلنسرها با آن دست به گریبان هستند، ادغام ساعت های کار و زندگی خصوصی با هم است. گویی با به خانه آوردن دفتر کار دیگر فاصله ای میان زندگی شخصی و ساعات کاری وجود نداشته و اغلب افراد از اختصاص دادن زمانی برای خوشگذرانی و یا پرداختن به اموری غیر از پروژه ای که در دست دارند، احساس ناراحتی کرده و این عادت برایشان به وجود می آید که به صورت تمام وقت به قولی یک پایشان میان پروژه باشد. این یکی از عمده دلایل بروز افسردگی و فرسودگی مفرطی ست که فریلنسرها دچارش می شوند.
برای جلوگیری از این اتفاق می باید به صورت دقیق و منظم برای خود اوقات استراحت واقعی در نظر گرفته و در آن ساعات به طور کلی همه چیز مربوط به پروژه ها را فراموش کرده و اصلا دیگر شکل لپ تاپ و ابزار کارتان را نبینید.
می توانید برای تفریح و قدم زنی بیرون از خانه رفته، در میهمانی ها شرکت کرده و یا کمی از پس اندازتان را برای یک ساعت خرید جذاب و هیجان انگیز خرج نمایید!

۳- ورزش

ورزش برای رهایی از استرس و اضطراب یک روش باورنکردنی و به طرز معجزه آسایی موثر است. لازم نیست که خود را برای یک ماراتن آماده کنید و یا اینکه انتظار نداریم رکورد صعود به فلان قله را بزنید. تنها کافی ست که با نیم ساعتی پیاده روی یا یوگا خود را از تنش ها دور کنید.
فقط روح و جسم شما باید به ورزش روزانه عادت کرده و این به بخشی از فعالیت های روزانه تان تبدیل شود.

۴- از انعطاف پذیری شغل خود نهایت استفاده را ببرید

اگر به جای فکر کردن به دیوارهای خانه و این که به تنهایی مشغول کار هستید، به انعطاف پذیری شغل خود و این که چنین امتیازی چه فرصت هایی برای شما ایجاد می کند، بیندیشید؛ آن وقت خواهید دید که فریلنسینگ تا چه حد می تواند اتفاقا جذاب بوده و باعث نشاط بیشتر شما شود.
شما می توانید وقت کاری خود را طوری تنظیم کنید که به مسافرت های بیشتری رفته و یا حتی در سفر پروژه های خود را پیش ببرید.
در مطالب بعدی به نکات بیشتری درباره ی خلاصی از افسردگی فریلنسرها پرداخته می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *