سراب مشاغل اینترنتی

کسب درآمد از اینترنت

معمولا افراد بیکار فکرهای و ایده های عجیبی به ذهنشان میرسد. اکثرشان سعی دارند، راهی بیابند تا یک شبه پولدار شوند. و بیشتر هم گول تبلیغاتی چون: «کسب و کار میلیون دلاری خود را راه اندازی کنید» و مواردی این چنین را میخورند.

کار از منزل هم یکی دیگر از مواردی است، که به ذهن افراد بدون سرمایه میرسد. البته اینها هیچ کدام رد نمیشود. ولی باید گفت بدون تلاش هیچ کدام از این ها میسر نیست.

اگر میبینید که فلانی توانسته از یک کانال تلگرام پول درآورد و یا چند برنامه نویس و طراح سایت با تشکیل یک تیم به موفقیت رسیده اند. و برند سازی کرده اند؛ هیچ کدام از اینها یکشبه اتفاق نیفتاده!

فقط روحیه ی کار آفرینی باعث میشود، که یک نفر بتواند استارتاپی موفق را پایه ریزی کند. برای یک شبه پولدار شدن نباید به سراغ استارتاپ رفت چرا که هر کاری سختی های خودش را دارد. و لازم است تا مسیر و دشواری هایش را به خوبی شناخت.

وقتی یک نفر صحبت از راه اندازی یک وب سایت و پولدار شدن در عرض چند ماه میکند. مرا یاد جوانانی می اندازد که یک دهه قبل هر کدام یک گیتار روی شانه اش می انداخت، فکر می کرد موسیقی دان شده است. بعد می دید که دست روی سیم گیتار گذاشتن، سختی های خود را دارد و انگشت هایش که تاول می زد، موسیقی را می بوسید و کنار می گذاشت.

در مشاغل استارتاپی نیز وضع به همین منوال است. همه می خواهند به عنوان یک ترک تحصیل کرده، استیو جابز بعدی باشند.

 

بهتر است قبل از شروع هر کسب و کار حسابی در موردش تحقیق کنید و حتی با استارتاپ های موفق دیگر که در زمینه های مشابه به موفقیت رسیده اند گفت و گویی داشته باشید. چالش ها و سختی ها را بشناسید. بودجه لازم را تهییه کنید و قبل از شروع خودتان را برای شکست آماده کنید! سپس آغاز کنید.

اینکه گفتم برای شکست آماده باشید. دلیلش این است هیچ کس برای اولین بار در کاری پیش قدم میشود موفق نبوده نمونه اش ادیسون!

اگر شما هم ایده های خلاقانه دارید و رویاهای بزرگ. میتوانید تجربیاتتان را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *