مگالیت های اسرار آمیز: خرابه های باقی مانده از تمدن های ماقبل تاریخ یا تمسخر طبیعت؟

مجسمه ماموت

آیا می دانید در مکان های مختلف سیبری، این مجسمه های سنگی غول پیکر و عجیب و غریب را می توانید مشاهده کنید که معمولا مگالیت نامیده می شوند. مگالیت ها شبیه خرابه های برخی از ساختمان های باستانی هستند، مانند دیوارهایی ساخته شده از بلوک های آسیب دیده. در مورد منشاء این مجسمه های مگالیتی عجیب بحث های جدی زیادی می شود. این مگالیت ها چه هستند؟  شاید آثاری از تمدن های بسیار پیشرفته باستان باشند؟ به هر حال، برخی محققان این نسخه را کاملا جدی گرفته اند.

در Koysky Belogorye (منطقه شرق سایان)، بین رودخانه Mana و کان، چندین قلعه مگالیتی کشف شد، در مورد منشاء آن دانشمندان در سال های اخیر بحث های زیادی کرده اند. تمام دیدگاه ها برای  این ساختارها نشان می دهد که این ساختمان ها توسط مردم ایجاد شده اند، از آنجا که ساختار سنگ شباهت به ساخت آجر یا بلوک دارد.

برخی از این صخره ها دارای افسانه هایی برای خود هستند. به عنوان مثال، به گفته ساکنان محلی، در قسمت وسط صخره سنگی، که هر روز در غروب خورشید به نام “کشتی” نامیده می شود، شخصیتی (احتمالا یک مقدس) ظاهر می شود.

به نظر می رسد که این واقعا یک رقم حیوانات ماقبل تاریخ است که توسط اجداد ما ساخته شده است.

سنگ هایی شبیه ساختارهای آیینی

لئونید کیزلاسو، که در خاکسیا مشغول به کار بوده است، توجه ویژه ای به عناصر غول پیکر شوریا (منطقه کرمرو) پرداخته است.  گرانیت Gornaya Shoria فوق العاده عظیم است، سیدوروف علامت های ریزش در آنها را در بالاترین درجه حرارت می بیند و مطمئن است که این چیزی جز بلوک های بسیار قدیمی است.

اگر فرض کنیم که این بلوک های سنگی باستانی دیوارهایی باشند، معلوم می شود که آنها در دوران ماقبل تاریخ ساخته شده اند و در اندازه و سن رقبای اهرام مصر به شمار می آیند.

سیدوروف پیشنهاد می کند که سیبری ممکن است خانه بومی انسانی باشد و مگالی هایی که در شوریا یافت می شود، بقایای ساختمان های غول پیکر باستانی است که توسط قدرت انفجاری باور نکردنی یا سقوط یک جسم فضایی ویران شده اند.

ساختمان های غول پیکر یا فریب طبیعت؟

شرکت کنندگان حفاری می گویند که در سیبری شهرک ها و جنگ تروا، و مصر باستان را کشف کردند. در موزه های محلی  شما می توانید اشیا زیادی را که این فرضیه  که هزاران سال پیش، تمدن پیشرفته ای در این مناطق  وجود داشته را تایید می کنند را پیدا کنید. به نظر می رسد ساکنان این منطقه در دوران باستان برای بسیاری از صنایع دستی، از جمله کار با فلزات شناخته شده بودند.

کوزه سرامیکی و پلاک برنزی با تصویر چهار بز ۲۰۱۸-۱۱۰۰

حتی ۱۱ قرن پیش، مسافران و دانشمندان عرب که از سیبری دیدن کرده بودند، در نوشته های خود سرزمین ویران شده  را شرح داده اند: آنها هیچ شک و تردید نداشتند که تخته سنگهای بزرگ با لبه ها و  گوشه های صاف که در این منطقه دیدند از شگفتی های طبیعت نبودند و ساختار خرابه های غول پیکر باستانی هستند. در توصیف های باستانی این سرزمین ، مسافران شرقی اشاره می کنند که مردم محلی به آنها در مورد شهرهای ویران شده که به نوبه خود از والدینشان شنیده اند، به آنها گفته اند.

دانشمندان درباره منشاء این بلوک های سنگی هیچ توافقی ندارند.

بر طبق یکی از نظریه ها، این مگالیت ها ی پیچیده توسط تمدن ناشناخته و بسیار توسعه یافته ایجاد شده است که زمانی وجود داشته است.

دانشمندان درباره منشاء این بلوک های سنگی هیچ توافقی ندارند

طرفداران نظریه دیگری، استدلال می کنند که این ویرانه ها دیوارها و استحکامات شهرهای باستانی است. پیروان این فرضیه، آثار قالبگیری در مگالیت ها را مشاهده می کنند.

خوب، این واقعیت است که این مناطق آب و هوایی بسیار سختی دارند و مشخص نیست که چگونه چنین ساختمانی در مقیاس وسیع در چنین شرایطی می تواند توسعه یابد، طرفداران این دو فرضیه به سادگی توضیح می دهند: واقعیت این است که آب و هوا در قلمرو سیبری در چندین هزار سال پیش خفیف تر بوده است.

گروهی از محققان اطمینان دارند که همه این مگالیت ها تخته سنگهای معمولی هستند که توسط طبیعت “ساخته شده” است. خوب، چنین ساختار عجیب و غریب از سنگ نمی تواند ساخته دست انسان باشد، بلکه به سادگی نتیجه فرایند صفحات تکتونیکی زمین است.

 پاول سیلوانف، زمین شناس و مهندس موسسه تحقیقات زمین شناسی می گوید: “آجرها” یا “بلوک های” سازه ها دارای اندازه های مختلف هستند (که عجیب است اگر فرض کنیم که تمدن های باستانی از پردازش سنگ های با تکنولوژی بالا استفاده می کرده اند )

اگر دیوار توسط نمایندگان یک تمدن بسیار توسعه یافته ساخته شده باشد، پس چرا آجر یا بلوک هااندازه های مختلف و بسیار عجیب و غریب دارند؟

بر طبق گفته  پاول سیلوانف، “بلوک های ساختمانی” معمولی و شناخته شده به اصطلاح parallelepipedal هستند که فقط مشخصه ساختار سنگ های تشکیل شده از ماگمای یخ زده در زیر زمین می باشند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *