هرگز این میوه ها را همزمان نخورید!

میوه‌ و سبزی‌خوردن میوه بسیار خوب است و همه اینم موضوع را تصدیق می کنند. اما همین میوه ها که ضامن سلامتی تان هستند گاهی امکان دارد شما را به مرگ هم بکشانند!

احتمالا شنیده اید که برخی میوه ها یا مواد غذایی با هم سازگار نیستند و خودرن آنها با هم میتواند دردسر ساز باشد. برخی میوه ها نیز وجود دارند که اگر همزمان مصرف شوند حتی امکان دارد خطر مرگ را در پی داشته باشد.

پرتقال و هویج:

 پرتقال و هویج دو میوه ناسازگار با هم هستند که مصرف همزمان آن یا آب آنها میتواند موجب شکل گیری رفلاکس صفراوی شود. علائم آن سوزش سر دل است که این عمل منجر به آسیب رسیدن به کلیه می شود. حتی گاهی اوقات می تواند کشنده نیز باشد.

پاپایا و لیمو:

 از مصرف همزمان این دو میوه پرهیز کنید مخصوصا برای کودکان! ترکیب لیمو و پاپایا می تواند به شکل گیری کم خونی و مشکلاتی در زمینه سطوح هموگلوبین منجر شود.

موز و گواوا:

 اگر موز و گواوا را با هم بخورید موجب به تولید گاز و اسیدوز می شود که تهوع و سردرد شدید را به همراه دارد.

آناناس و شیر:

 ترکیب آناناس و شیر عوارض متعددی در پی دارد که بهتر است از خوردن همزمان این دو خودداری کنید. سردرد، معده درد، تهوع، عفونت و اسهال ار عوارض آن هستند.

شیر و پرتقال:

 هنگامی که آب پرتقال را به غلات صبحانه و شیر اضافه می کنید، در حقیقت گوارش آن را برای معده دشوار می سازید. معده توانایی پردازش نشاسته غلات صبحانه را ندارد و این می تواند به شکل گیری مشکلات سلامت منجر شود.

بهتر است قبل از ترکیب کردن میوه ها با هم یا با شیر برای تهیه یک نوشیدنی کمی در باره خواص آنها بخوانید و از سازگاری مواد غذایی با هم اطمینان حاصل کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *