به دنیا آوردن نوزاد با کشش شانه

قنداق کردن نوزاد

روی یک صندلی راحت و یا بر روی زمین بنشینید. انگشتان دو دست را در هم گره کرده و کف دستها را به سمت بیرون برگردانید.

با انجام بازدم پشت تان را خم کرده و با خم کردن مچ، دستها را به سمت جلو بکشید با انجام دم پشت تان را صاف کنید و دستها را به بالای سر انتقال دهید.

دستها را باز کرده و آنها را به پشت انتقال دهید دوباره انگشتانتان را گره کرده و کف دستها را به هم بچسبانید یا مچ ها را به هم نزدیک کنید.

با صاف کردن بازوها، شانه ها را عقب بکشید. این وضعیت را در طی ۳ تا ۵ تنفس حفظ کنید و سپس دستها را آزاد کرده بدن را در وضعیت راحتی قرار دهید.

رقص شکم

در زمان های گذشته، بانوان برای تقویت کمربند لگن خاصره به منظور تولد کودک تمرین رقص شکم را انجام می دادند. شما نیز می توانید هر زمان که ایستاده اید و یا در وضعیت صندلی دو زانو زده اید این تمرین را اجرا کنید.

کمربند لگنی را ۳ تا ۴ بار به یک سو بچرخانید و سپس به سمت مخالف حرکت دهید. چنانچه ایستاده اید زانوها را به طور جزئی خم کنید. مطمئنا از طریق حرکت مفصل لگن می توانید تنه را بچرخانید.

وضعیت شیر

از طریق فشار دادن چشم ها در حالت بسته صورت را سفت کرده لبها را چروک کنید. در حال بازدم چشم ها را بگشائید و با باز کردن دهان زبان را بیرون آورید. ریلکس شوید و بار دیگر تمرین را تکرار نمایید. چنانچه می خواهید تمرین را کامل انجام دهید زمانی که زبان را درآورده اید فریاد بکشید و چشم ها را بالا آورده در سقف به دنبال چیزی بگردید. خوب است این تمرین را زمانی که پرستار به هنگام درد زایمان حالتان را می پرسد اجرا کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud