نه قسمت از روح طبق گفته مصریان باستان

ایده شکل روح ، هزاران سال است که بشریت را مجذوب خود کرده است. فرهنگ ها در سراسر جهان به روش های مختلفی وجود روح یا روح را توضیح داده اند. روح غالباً بخش مهمی از دین است و با اعتقاد به زندگی پس از مرگ ، تناسخ و جهان معنوی بسیار گره خورده است.

این بدان معناست که مفهوم روح بخشی جدایی ناپذیر از بسیاری از ادیان است و در بسیاری از موارد توصیف و توضیحات شکل یا عملکرد آن پیچیده و مفصل است.

از نظر مrsمنان و غیرممنان ، روح نمادی از وجود خود باقی می ماند و ایده مشترک شدن یا از دست دادن روح در بسیاری از داستان ها ، مانند فاوست ، به عنوان طرح مورد استفاده قرار گرفته است. در برخی از فرهنگ ها ، مانند قبایل شکارچی جمجمه در اندونزی ، این عقیده وجود دارد که روح در قسمت خاصی از بدن ساکن است و گرفتن آنها از دشمن بالاترین غنایم جنگی است. در عین حال ، این از ورود دشمن به زندگی پس از مرگ جلوگیری می کند و قبیله یا خانواده می توانند از قدرت روح او به نفع خود استفاده کنند.

مصریان باستان ایده دقیق خود را از آنچه روح انسان ساخته شده است ، داشتند. طبق ایمان آنها ، روح به XNUMX قسمت تقسیم شد: چت ، با ، رن ، شات ، ایب ، آه ، ساهو و سچم. هشت نفر از آنها نامیرا بودند و وارد زندگی پس از مرگ می شدند. نهمین بدن فیزیکی بود که در واقعیت مادی باقی ماند. هر قسمت عملکرد منحصر به فرد خود را داشت و با بررسی دقیق آنها می توان درک عمیق تری از ایمان مصریان باستان به دست آورد.

چت یا چا – بدن

مصریان باستان معتقد بودند که شکل ظاهری انسان بخشی از روح وی است و آن را چت یا چا می نامیدند. این ابزاری است که با اجزای باقی مانده روح در اینجا روی زمین زندگی می کند. این نیز یکی از دلایل مهم شدن مومیایی برای مصری ها است – حفظ بدن مادی اساساً حفظ قسمت مهمی از روح بود. پس از مرگ ، فداکاری ها همچنان بر جسم و روح جسمی انجام می شد تا بقیه روح بتوانند آنها را به روشی فوق طبیعی تغذیه کنند. بدن کسی را که در آن ساکن است با ذات خود مرتبط می کند ، مفهومی که در برداشت های دیگر از روح نیز وجود دارد.

کارشناسی – شخصیت

در واقع ، احتمالاً نزدیکترین ایده به ایده فعلی ما درباره روح است. این شامل تمام عناصری است که شخصیت را منحصر به فرد کرده است. Ba ، به شکل پرنده ای با سر انسان ، به روح اجازه می داد تا بین جهان فانی و معنوی حرکت کند. مصری ها معتقد بودند که با در طول زندگی بشر هر از چندگاهی بین دو جهان سفر می کند ، اما پس از مرگ نظم و ترتیب این سفر بطور قابل توجهی افزایش می یابد. این دنیای معنوی و خدایان را بازدید می کرد ، اما همچنین بخشی از روح بود که از مکانهایی که انسان در طول زندگی خود دوست داشت بازدید کرد ، بنابراین ارتباط بین قسمتهای روح ساکن بین ستاره ها ، بدن فیزیکی چت و سایر قسمتهای روح که بر روی زمین باقی مانده است ، حفظ می شود. . این مفهوم که Ba وقت خود را در مکانهایی گذرانده که فردی در طول زندگی خود دوست داشته است نیز شبیه برخی از تصورات معاصر از ارواح است که در مکانهایی زندگی می کنند که شخص با آنها رابطه خاصی داشته است. همچنین اعتقاد بر این بود که با هنگامی که از مکان های دیگر در دنیای جسمی یا معنوی بازدید نمی کرد ، به بدن جسمی که در آن مانده بود متصل است.

رن – نام واقعی

هنگام تولد ، به مصریان باستان نامی داده شده بود که از همه غیر از خدایان پنهان مانده بود. این نام بخشی بسیار مهم و قدرتمند از روح قلمداد می شد که توانایی نابودی انسان و روح او را برای همیشه داشت. در طول زندگی خود ، انسان فقط با یک لقب شناخته می شد ، به طوری که هیچ کس نمی توانست رن واقعی او را یاد بگیرد و بنابراین قدرت وی یا دانش لازم برای نابودی او را بدست آورد. تا زمانی که رن وجود داشت ، روح قدرت ادامه زندگی را داشت. اگر مومیایی کردن به درستی انجام می شد و مومیایی موفقیت آمیز بود ، رن ، یعنی انسان و روح او ، می توانست برای همیشه وجود داشته باشد.

مجموعه ای از متون مربوط به سال ۳۵۰ میلادی به نام کتاب نفس این کتبی شامل نام مصریان باستان بود و کاتبان با نوشتن آنها سعی در اطمینان از زنده ماندن روح آنها برای همیشه داشتند. قدرت این نام با نوشتن آن در کارتو – “محافل” محافظ جادویی که نام در آن نوشته شده بود ، مورد تأکید قرار گرفت – در نام حاکمان استفاده شده است. حفظ نام ، مانند رن ، برای حفظ روح مهم بود. تخریب رن راهی بود تا روح برای همیشه نابود شود. این نیز یکی از دلایلی است که باعث شده نام برخی شخصیت های منفور مانند آخناتن به طور آیینی تخریب شده و پس از مرگ از بناها و متن ها برداشته شود.

جوهر زندگی

Ka جوهر حیات انسان است ، که تفاوت بین مرگ و زندگی را ایجاد می کند. به گفته مصریان ، کا در طول تولد خود الهه باروری هاکت یا الهه زایمان Meschenet را به دنیا آورد. کا همان چیزی بود که نوزاد تازه متولد شده را زنده کرده و در طول زندگی از طریق غذا و نوشیدنی حفظ می شد. او حتی بعد از مرگش به تغذیه احتیاج داشت ، بنابراین نوشیدنی و غذایی به چت ارائه شد که می توانست از طریق آن مواد مغذی را به روشی فوق طبیعی بخورد. با این حال ، او به اجزای فیزیکی غذا احتیاج نداشت. از یک کاسه قربانی ساخته شده از خاک رس و به صورت خانه ای شکل گرفته می شد که “خانه روح” نامیده می شد و برای قربانی دادن به کا استفاده می شد. برخی از نمونه های برجای مانده حتی حاوی مدل های غذایی هستند و توسط متخصصان برای تعیین شکل ظاهری خانه های معمولی مصر باستان استفاده می شد.

برخی از مردم بر این باورند که خانه های روح به طور مستقیم محل زندگی فیزیکی کا بوده است ، اگرچه هیچ مدرکی برای این امر وجود ندارد و به نظر می رسد احتمالاً این یک روش پیشرفته برای ارائه پیشکش های غذایی و آشامیدنی به آن مرحوم بوده است.

خانه روح

خانه روح

خاموش – سایه

مصریان باستان معتقد بودند که سایه بخشی از روح انسان است. او همیشه حضور داشت و به گفته آنها ، حاوی بخشی از آنچه شخص را منحصر به فرد می کرد ، بود. مانند سایر فرهنگ ها ، برای مصری ها ، سایه به نوعی با مرگ همراه بود. شوت نوکر آنوبیس ، خدای مرگ و مومیایی مصر بود. به تصویر کشیدن سوت به شکل یک شکل کاملاً سیاه و سفید انسانی بود.

برخی از افراد در تجهیزات تشییع جنازه خود یک “جعبه سایه” داشتند که در آن می توانست زندگی کند. کتاب مردگان مصر چگونگی خروج روح از آرامگاه را به شکل سایه در طول روز بیان می کند. این سوت فقط یک سایه انسانی در نظر گرفته می شود و مظهر قابل توجه یا مخربی از آن مرحوم در دنیای فیزیکی نیست.

Ib – قلب

مصریان باستان ، مانند بسیاری از مردم امروز , آنها قلب را به عنوان صندلی احساسات انسانی درک کردند. همچنین مرکز تفکر ، اراده و قصد بود. این بدان معناست که برای آنها ، Ib (قلب) قسمت بسیار مهمی از روح بود و این کلمه در بسیاری از گفته های مصر باستان حفظ شده وجود دارد. در حالی که تصور ما قلب را بیشتر به عنوان استعاره می فهمد ، اما در گفته های مصر باستان این به معنای قلب واقعی جسمی است. Ib به عنوان بخشی از روح ، بخشی از موجود بود که دسترسی به زندگی پس از مرگ را فراهم می کرد. قلب با مقیاس در برابر قلم – قلم حقیقت – توزین می شد و اگر قلب از قلم سنگین تر بود ، انسان اجازه ورود به زندگی پس از مرگ را نداشت و دیو آمیت ، که به عنوان موجودی مرکب از تمساح ، شیر و نرگس توصیف می شود ، قلب او را می خورد.

برای حفظ و محافظت از Ib ، قلب به روش خاصی مومیایی شده و سپس همراه با بقیه بدن و اسکاراب قلب ذخیره می شود. این طلسم جادویی از محافظت در برابر قلب که نکات زیادی را درباره فرد متوفی فاش می کند ، ایجاد می کند که می تواند غلبه بر موفقیت آمیز نگهبانانی را که به زندگی پس از مرگ وارد می شوند ، به خطر بیندازد.

عزیز ایب ، قلب انسان.

عزیز ایب ، قلب انسان.

آه – خود ابدی

آه ترکیبی جادویی از عناصر Ba و Ka بود که نمایانگر یک موجود جاودانه منور است. این اتحاد جادویی Ba و Ka تنها با رعایت آداب مناسب تشییع جنازه امکان پذیر بود. آه ، برخلاف سایر قسمتهای روح ، با چت باقی نماند ، بلکه با خدایان در میان ستارگان زندگی کرد ، اگرچه گاهی اوقات در صورت لزوم به بدن برمی گشت. این نشان دهنده عقل ، اراده و قصد انسان بود. آه همچنین بخشی از روح بود که از طریق رویاهای خود با بازماندگان محبوب ارتباط برقرار می کرد.

ساهو – قاضی و بدن روحانی

Sahu در واقع جنبه دیگری از Ah بود. به محض اینکه روح شایسته ورود به زندگی پس از مرگ یافت ، ساهو از قسمتهای دیگر جدا شد. همانند تصورات امروزی اشباح ، ساوه کسانی را که انسان را آزار می دهند و کسانی را که دوستشان داشت محافظت می کند. همانطور که آه می توانست در خواب ظاهر شود ، ساهو نیز می تواند برای انسان ظاهر شود. او غالباً روحی برای جبران قصاص قلمداد می شود و می توان او را در بدبختی های مختلف مقصر دانست. حتی نامه ای از پادشاهی میانه وجود دارد که بیوه زن در مقبره همسر متوفی خود باقی مانده است ، و در آن او با جدیت از او خواسته است تا از آزار و شکنجه او جلوگیری کند.

ترس از Sahu ، بخشی روح مانند از روح انسان ، در ادبیات مصر باستان نیز وجود دارد.

ترس از Sahu ، بخشی روح مانند از روح انسان ، در ادبیات مصر باستان نیز وجود دارد.

Sechem – انرژی زندگی

Sechem قسمت دیگری از Ach بود. اطلاعات زیادی در مورد آن شناخته نشده است ، اما نوعی انرژی زندگی روح محسوب می شود. پس از موفقیت موفقیت احترام قلب خود و اعتراف روح خود را به عنوان شایسته ، Sechem در قلمرو مردگان اقامت. در کتاب مردگان ، Sechem به عنوان نیرو و مکانی برای زندگی خدایان Horus و Osiris در قلمرو مردگان توصیف شده است. Sechem همچنین می تواند برای تأثیرگذاری بر محیط و نتایج فعالیتهای انسانی مورد استفاده قرار گیرد. شیخم مانند آه در چت ، بدن فیزیکی ، بلکه در میان ستارگان همراه با خدایان و الهه ها زندگی نمی کرد.

نامه ای از کتاب مردگان

نامه ای از کتاب مردگان

پیچیدگی روح

نحوه تقسیم روح توسط مصریان باستان نشان می دهد که اهمیت آنها برای آنها چقدر مهم بوده است. حتماً چیزی بوده است که آنها با کمترین جزئیات درباره آن فکر می کردند و نشان دهنده اصلی اعتقاد آنها به زندگی پس از مرگ و راه دستیابی به آن بود. ایمان آنها همچنین نحوه برخورد آنها با بدن را پس از مرگ تعیین کرد. این مومیایی ، نمونه ای از فرهنگ مصر باستان ، نتیجه نیاز آنها به حفظ محل زندگی چت و سایر قسمت های روح بود.

نه قسمت از روح نیز بسیاری از جنبه های فرهنگ مصر را تحت تأثیر قرار داد. روح در مرکز خود بود و از اشکال نامناسبی که قرار بود به وسیله آن رن تخریب شود تا خلق آثار ادبی مانند کتاب مردگان ، به اشکال مختلفی بروز کرد. بدون این سیستم پیچیده ، تعدادی از آثار معمولی معروف جهان به وجود نمی آمد که به لطف آنها بسیاری از مردم اسیر این فرهنگ باستان شدند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud