برنده نوبل فیزیک: انسان قادر به مشاهده حیات فرازمینی نخواهد بود

فرازمینی ها برای ارتباط با انسان ها سیگنال ارسال نموده اندجیمز پیبلز که اخیرا به صورت مشترک موفق به کسب نوبل فیزیک ۲۰۱۹ شد عنوان کرد اگر هم در سیارات دیگر حیاتی وجود داشته باشند، انسان قادر به مشاهده حیات فرازمینی نخواهد بود.

اخیرا جیمز پیبلز ۸۴ ساله به دلیل کشفیات کیهان‌شناسی فیزیکی توانست به نیمی از جایزه نوبل فیزیک ۲۰۱۹ دست پیدا کند و نیمی دیگر از این جایزه نیز به میشل مایور ۷۷ ساله و دیده کوئلوز ۵۳ ساله به دلیل کشف اولین سیاره خارج از منظومه شمسی که دور ستاره‌ای همانند خورشید می‌چرخد، رسید. جیمز پیبلز طی تماس تلفنی با اعضای آکادمی نوبل عنوان کرد آیا شگفت‌زده نمی‌شوید از اینکه هم‌اکنون شواهد زیادی حاکی از آن است که جهان ما از یک وضعیت متراکم و داغ به شکل ظاهری خود گسترده‌تر شده است. وی افزود البته این نظریه به صورت کامل مورد آزمایش قرار گرفته، اما باید اعتراف کرد ماده تاریک و انرژی تاریک همچنان یک مورد مرموز و پیچیده محسوب می‌شوند.

احتمال مشاهده حیات فرازمینی

یکی از خبرنگاران از جیمز پیبلز از احتمال حیات بیگانه در سایر سیارات سوالی را مطرح کرد که وی توضیح داد با اطمینان می‌توانم بگویم اگر حیاتی در سایر سیارات باشد، انسان هیچ زمان قادر به مشاهده آن نخواهد بود. البته ما توانسته‌ایم به پیشرفت‌های خوبی در درک طبیعت و تکامل جهان برسیم، اما بسیاری از سوالان بدون پاسخ مانده‌اند. وی در پایان مصاحبه خاطرنشان کرد من به جوانان نصیحت می‌کنم به خاطر عشق به حوزه علم ورود کنید و فقط به دنبال کسب جوایز نباشید و هدف شما می‌بایست مسحور شدن با علم باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *