امگا ۳ و خاصیت جادویی آن در درمان فشار خون بالا

آبرسانی به پوست

در بین غذاهایی که مصرف می کنیم ماهی ها و مغزها سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ هستند که برای درمان فشارخون بالا خیلی موثر است .فشار خون در بین میانسالان بسیار رواج یافته است پس باید از مواد غذایی استفاده کنیم که جلوی فشار خون بالا را بگیریم و اسیدهای چرب امگا ۳ در این مورد کمک خیلی زیادی به ما میکند.

در پژوهشهای انجام یافته ارتباط بین فشارخون بالا و تغذیه بین سنین چهل تا شصت ساله در ژاپن، چین، انگلیس و آمریکا در هر دو جنس خانم و آقا مورد ارزیابی قرار گرفت. محققان در این پژوهش که درباره فشار خون بالا بود همه عوامل اعم از سن، جنس، وزن، استفاده از نمک و تحرک بدنی را در نظر گرفتند. و از روی آنها به پژوهش پرداختند

نتیجه تحقیق آن بود که اشخاصی که رژیم غذایی سرشار از اسیدهای چرب امگا سه استفاده می‌کنند، اگر میانگین در نظر بگیریم فشار خون آنها اندکی کمتر از اشخاصی است که در رژیم غذایی مورد استفاده آنها از امگا ۳ استفاده نشده است.

درباره بالا بودن فشار خون ، کاهش هر میلی‌متر جیوه خیلی حایز اهمیت و حیاتی است و تاثیر هر ماده مغذی هرچند ناچیز و کم هم باشد در پایین آمدن فشار خون موثر است .البته مقدار اسیدهای چرب امگا-۳ در همه مواد غذایی در همه ماهی‌ها یا مغزها یکسان نیست.

ماهی‌های چرب مثل قزل‌آلا، ماهی آزاد و ماهی ماکرو بیشترین مقداراسیدهای چرب امگا ۳ را دارند.گردو، دانه کتان و روغن کانولا هم امگا-۳ خوبی دارند و این تحقیقات بیانگر این است که اسیدهای چرب امگا ۳ آنها درست مثل ماهی است.

پژوهشگران اثبات کرده اند که خوردن اسیدهای چرب امگا-۳ هم مغز را تقویت میکند و هم از سرطان و بیماریهای قلبی پیشگیری میکند پس تا میتوانید از مواد غذایی دارای اسیدهای چرب امگا سه استفاده کنید چون امروزه فشار خون بالا خطرات زیادی به همراه دارد

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *