وظیفه والدین در قبال کودک آسمی

اگرچه پزشک می تواند در مواقع لزوم راهنمایی های ارزشمندی ارائه کند ولی مادام که کودک در سالهای اول زندگیست تصمیم گیریهای دقیقه به دقیقه به عهده پدر و مادر است و چون کودک بزرگتر شود خود درگیر این مسائل خواهد بود.

رسیدگی دقیق و اعمال تدابیر تنها دادن داروهای تجویزی نیست چه تصمیمات دیگری را نیز در بر دارد چون رفتن کودک به مدرسه یا معاف از رفتن شرکت در فعالیت های ورزشی مدرسه گزارش کیفیت آسم کودک به پزشک معالج، حملات آسم می تواند برای پدر، مادر و کودک بسیار وحشتناک و دلهره آور باشد جای تعجب نیست که رخداد حملات اسم ممکن است طرز رفتار افراد دیگر خانواده را نسبت به کودک تعدیل کند.

آیا باید از تمام مزاحمت های عاطفی پرهیز شود؟

همانطور که قبلا یادآوری شد درمان بایستی به تدریج قطع شود تا اطمینان حاصل گردد که کودک آسماتیک می تواند تا حدود امکان زندگی طبیعی خود را از سر گیرد به طوری که در آموزش و فعالیت های فیزیکی به دوستانش ملحق شود. این مسائل زندگی عاطفی کودک را نیز شامل می گردد. البته محافظت و حمایت کامل کودک از عوامل مسبب فشار روحی و اضطراب در ارتباط با شرایط جامعه امکان ندارد و به عبارت دیگر می توان تاکید کرد که سعی در ابراز محبت های بی جا و رسیدگیهای بیش از حد کودکان آسماتیک در منزل و خارج از جنبه پرورش مختصات کودک محتملا نه تنها مفید فایده ای نخواهد بود بلکه می تواند به علت ایجاد وابستگی در نهاد کودک زیان آور هم باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud