ویژگی های گوشی که در لپ تاپ ها وجود ندارد

افراد زیادی هستند که معتقدند بعضی از ویژگی هایی که در گوشی های هوشمند وجود دارد اگر به لپ تاپ ها راه یابند، لپ تاپ ها نیز بسیار کاربردی تر خواهند شد. همان طور که می دانید امروزه گوشی ها با جدید ترین نوآوری ها بهترین تغییر و تحولات را داشته است، در حالی که طی چند سال اخیر طراحی و ویژگی های لپ تاپ تغییرات چندانی نداشته است. در ادامه ی این مطلب قصد داریم ۶ ویژگی گوشی های هوشمند را که کاربران در خواست کرده اند به لپ تاپ ها نیز اضافه شود را مورد بررسی قرار دهیم.

نمایش اولد

نمایش اولد می تواند رنگ ها را به صورت جذاب تری به نمایش گذارد که ظاهر اپلیکیشن ها و محتوای دیگر گوشی ها خود را به نحو بهتری نشان دهد. لازم به ذکر است که از لحاظ مصرف انرژی نیز به صورت بهینه عمل می کند. چطور می تواند به بهینه بودن مصرف انرژی گوشی کمک کند؟ اصلی ترین علت مصرف انرژی بهینه در این امر به ماهیت نمایشگر ها باز می گردد که برای نمایش دادن رنگ سیاه پیکسل های مورد نظر خاموش می گردند و از لحاظ نمایش برخی رنگ ها و رشنایی ها در مقایسه با ال سی دی با مصرف انرژی کمتری می توانند تصویر بهتری از خود بر جای بگذارند. مصرف بهینه می تواند طول عمر باتری را افزایش دهد.
با این که گوشی ها از مزایای زیادی برخوردارند ولی همه ی این ویژگی ها در لپ تاپ ها راه نیافته است و هنوز اکثر آن ها از نمایشگر های ال سی دی بهره می برند. مهم ترین دلیل اینکه شرکت های سازنده از این مسئله استقبال نمی کنند هزینه ی این نمایشگر ها است که با افزایش تولید می توان هزینه های مربوط به ساخت نمایشگر ها را کاهش داد ولی متاسفانه هیچ شرکت سازنده ای به این مسئله علاقه چندانی ندارد.

سیستم تشخیص چهره برای آنلاک لپ تاپ های مک

بعضی از لپ تاپ های ویندوز ۱۰، دارای مشخصه ای به اسم windows hello هستند که توسط سیستم تشخیص چهره سیستم را از لاک در می آورند. جالب است بدانید که شرکت اپل با وجود آن که به موفقیت های چشمگیری در این امر دست یافته است ولی هنوز این تکنولوژی را به لپ تاپ های خود راه وارد نکرده است. بعضی از لپ تاپ ها نظیر مک بوک ایر جدید، از قابلیت حسگر اثر انگشت بهره می برند که نظیر همران ویژگی تشخخیث چهره عمل می کند. با این حال سیستم تشخیص چهره جایگاه به خصوص خود را دارد.

شارژ بی سیم

همان طور که می دانید شارژر بی سیم گوشی ها چندان مورد توجه کاربران قرار نگرفت ولی شارژ بی سیم برای لپ تاپ ها می تواند بیشتر از گوشی مورد استقبال قرار گیرد. جا به جایی لپ تاپ ها نسبت به گوشی بسیار سخت تر است و اگر لپ تاپ در اکث اوقات روی میز قرار گیرد، با استفاده از شارژ بی سیم می تواند به طور مداوم به این شارژر وصل باشد. به طور مثال برای استفاده از گوشی ناچاریم آن را از پد شارژ برداریم ولی لپ تاپ ها می توانند زمانی که روی پد شارژ قرار دارند به راحتی قابل استفاده باشند.
همان طور که در بالا اشاره کردیم، شارژ بی سیم برای گوشی مورد استقبال قرار نگرفت به همین جهت شرکت های سازنده لپ تاپ ها هم علاقه ای برای ساخت چنین وسیله ای برای لپ تاپ ها از خود نشان نداده اند. شرکت dell در سال ۲۰۱۷ لپ تاپی که به چنین سیستمی مجهز بود را ارائه کرد ولی به صورت گسترده عرضه نشد و کاربران کمی از آن استقبال کردند.

مقاومت در مقابل مایعات

به احتمال زیاد شما هم با ریختن مایعات روی لپ تاپ خود رو به رو شده اید، اصلا مسئله ی عجیبی نیست. امروزه اکثر گوشی ها از تکنولوژی ضد آب بهره می برند که با پیشرفت روز افزون این امر بهتر است که لپ تاپ ها نیز این قابلیت را به دست آورند تا دیگر کاربران مشکل ریختن مایعات روی لپ تاپ را فراموش کنند. البته ارائه‌ی این قابلیت چندان هم ساده نیست. اول از همه لپ‌تاپ‌ها علاوه بر بهره‌گیری از پورت‌های مختلف، بخش‌هایی از لبه‌ها و پایین را نسبتاً باز می‌گذارند تا هوای تازه وارد بخش داخلی شود و گرمای تولیدی هم خارج شود. در بیشتر موارد هم، مایعات ریخته شده بر روی لپ‌تاپ‌ها از طریق همین بخش‌ها به قسمت داخلی نفوذ می‌کنند.
به دلیل داشتن کیبورد های فیزیکی که گوشی های هوشمند آن را ندارند، در فضایی که در کنار تمامی این دکمه ها وجود دارد، مایعات به راحتی می توانند به داخل آن راه یابند.

حاشیه های کم

لپ تاپ های xps از شرکت dell و لپ تاپ mate book proاز شرکت هواوی صفحه ی نمایشگرشان از حاشیه ی اندکی بهره می برد. در گوشی ها حاشیه ی بسیار کم امری طبیعی است که این قابلیت هنوز در لپ تاپ ها راه نیافته است. لپ تاپ ها نیز همچون گوشی ها با داشتن حاشیه های کمتر می توانند صفحه نمایش بزرگ تر و جذاب تری را ارائه دهند.

شبیه دکمه سایلنت آیفون اما برای قطع دوربین و میکروفون لپ تاپ

یکی از مهم ترین مشکلات در زمان استفاد از لپ تاپ دوربین آن بوده است که اکثر کاربران آن را با استفاد از استیکر ها و دیگر وسایل جلوی دوربین را می گیرند. حتی در برخی از لپ تاپ ها کاور های اسلاید د رکنار دوربین تعبیه شده است که جلوی این قسمت را می گیرد. برای ترس از گوش داد صدای کاربر از راه میکروفون لپ تاپ برخی از شرکت ها ایده های خوبی را ارائه داده اند. به طور مثال اپل برای ان امر در نسل جدید لپ تاپ های مک بوک ایر، کاری کرده است که با بسته شدن در لپ تاپ میکروفون نیز به صورت فیزیکی قطع می شود. اگر چیزی نظیر دکمه سایلنت در گوشی های آیفون به لپ تاپ ها نیز نفوذ کند می تواند انقلابی نو در لپ تاپ ها باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *