مشکلاتی که خوردن فست فود بوجود میاورد!

چگونه ساندویچ مرغ درست کنیم؟

حتی اگر در لوکس ترین مکان که بهترین طراحی داخلی فست فود را داشته باشد و از تازه ترین مواد غذایی هم در آماده کردن غذا استفاده شود غذا بخورید، باز هم مصرف چنین غذاهایی خالی از عوارض نیست.

در یک غذای فست فودی مواد فرآوری شده اند و حاوی مقادیر زیادی کربوهیدرات، شکر اضافی، چربی های ناسالم و سدیم هستند که هر کدام از این موارد عوارض خود را دارند. معمولا فست فود را بعنوان یکی از عوامل افزایش وزن می دانند در حالی که این فقط یکی از عوارض آن است که چیدمان و بهترین طراحی های داخلی فست فود هم کمکی به شما نخواهد کرد.

عوارض خوردن فست فود چیست؟

خطر چاقی را افزایش می دهد

اگر به طور منظم از غذاهای فست فودی استفاده کنید و در واقع جزوی از برنامه غذاییتان شود روز به روز کالری بیشتری وارد بدنتان می شود که بزرگ شدن شکم یکی از عوارض آن است. چاق شدن خودش زمینه ساز بیماری های دیگری است …

ضعف جسمانی

اگرچه فست فود غذایی شکم پر کن است، اما این به معنای مغذی بودن آن نیست. با خوردن دائمی فست فود به تدریج بدنتان با کمبود مواد مغذی رو برو می شود که عملکرد بدن را با مشکل مواجه می کند. اولین عوارض آن هم گرسنه شدن زود از موعد است.

خطر ابتلا به سرطان

براساس گفته های کمیته ی پزشکان ماده ی شیمیایی PhIP در مرغ کبابی که فست فودها عرضه می کنند وجود دارد. ست سانتتورو از سرآشپزان لس آنجلس می گوید: «این ماده ی شمیایی هنگامی تشکیل می شود که گوشت در دمای خاصی پخته شود و با سرطان سینه، پروستات و روده ی بزرگ در انسان ارتباط دارد.»

بیماری های قلبی

از آنجایی که در تهیه فست فود یا مواد آن از اسید های چرب اشباع مانند چربی های حیوانی استفاده می شود مصرف آنها افزایش کلسترول را در پی دارد که بیماری های قلبی یکی از عوارض آن هستند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *