مصاحبه حرفه ای با فریلنسرها

اگر برای استخدام فریلنسر به سراغ آگهی استخدام رفته و از میان فریلنسرهای آماده به کار دنبال شخصی مناسب برونسپاری پروژه ی خود می گردید، لازم است که یک مصاحبه ی جامع و کامل با وی انجام داده و به درستی دریابید که آیا این فرد، شخص مناسبی برای نوع کاری که می خواهید به وی بسپرید هست یا نه؟

در اینجا به چند نکته ی پررنگ در مصاحبه با فریلنسرها را عنوان می سازیم.

سوال اول: آیا قادر به تحویل پروژه در این زمان خاص هستید؟

اگر شما برای پایان پروژه ای که برونسپاری می کنید، زمان دقیقی در نظر داشته و به دلایل مختلف برای این زمان سختگیر هستید، لازم است پیش از هر چیزی این را از فریلنسری که قصد استخدامش را دارید پرسیده و به نوعی جنگ اول به از صلح آخر!
بیشتر فریلنسرها در یک زمان واحد چندین پروژه را در دست داشته و ممکن است این موضوع کمی زمان بندی را تحت تاثیر قرار دهد. شما باید مطمئن شوید که فریلنسر مورد نظرتان به قولی که برای زمان اتمام پروژه می دهد کاملا متعهد بوده و متوجه است که چطور زمان بندی کند.

سوال دوم: به نظر شما مهارت اصلی لازم برای با موفقیت تمام کردن این پروژه چیست؟

اگر شما شرح درستی از آن چه می خواهید را آماده کرده و فریلنسر نیز بتواند به درستی آن را تحلیل کرده و مهارت های لازم برای پیشبردش را ارائه کند، یک همکاری مفید و با نتیجه خواهید داشت.

سوال سوم: آیا می توانم نمونه کارهای شما را ببینم؟

یک حرفه ای با تجربه باید بتواند نمونه هایی از کارهای قبلی خود را به اشتراک بگذارد یا درباره ی پروژه هایی که پیش از این به پایان رسانده، توضیحاتی به شما بدهد.
ممکن است برخی از فریلنسرها یک نمونه ی کار خیلی درخشان از یک مشتری معروف داشته باشند، که ترجیح دهند همیشه این نمونه کار را به مشتری های جدید معرفی کنند.

سوال چهارم: درباره ی بهترین پروژه ای که داشته اید، صحبت کرده و توضیح دهید بهترین ویژگی های شما در این پروژه ی خاص چه بوده اند؟

افراد مختلف در موقعیت های متفاوت رشد کرده و پروژه های گوناگون می تواند قابلیت های جدیدی از آن ها را از حالت بالقوه به بالفعل برساند.

سوال پنجم: چه بازخوردی از مشتریان قبلی خود دریافت کرده اید؟

بیشتر فریلنسرها پس از تحویل پروژه هایی که در دست داشتند، توصیفات و بازخوردهایی از مشتری های خود دریافت می کنند که نشان دهنده ی میزان رضایت آن ها و احتمالا ضعف ها خواهد بود.

سوال ششم: آیا وقت اضافی برای قبول پروژه ی جدید دارید؟

نباید هیچ وقت این تصور غلط را داشته باشید که با استخدام یک فریلنسر به طور کامل وی را در اختیار گرفته و این فریلنسر می باید تنها روی پروژه ی شما تمرکز داشته باشد.
طبیعتا فریلنسینگ به ذات آزادی عمل و تعدد راه های کسب درآمد برای فریلنسرها به همراه داشته و این افراد آزاد هستند که از چند مشتری گوناگون پروژه های مختلف دریافت کرده و همزمان این پروژه ها را پیش برند. و البته که در مقابل تمامی آن ها مسئول بوده و هیچ یک از کارفرمایان نمی تواند به دلیل تعدد پروژه های فریلنسر قبول هیچ قصور و تاخیری در دریافت پروژه ی برونسپاری شده ی خود را بکند.

سوال هفتم: اگر برای این پروژه با شما قرارداد ببندم، برای روز اول چه برنامه ای دارید؟

این سوال کمتر درباره ی وظایف خاص و بیشتر در مورد چگونگی رویکرد و تعیین اولویت کار آن هاست.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *