خواص سنگ نمک (Salt Stone)

سنگ نمک

سنگ نمک

تاریخچه سنگ نمک

نمک در هر دو نوع به دست آمده از آب دریا و سنگ نمک، از دیرباز در یونان باستان به عنوان یکی از مواد غذایی سودمند برای هضم غذا و دفع مواد زائد تن شناخته شده و به کار رفته است.

احتمالاً از این رو است که تردید می‌رود از ابتدا نمک اساساً به خاطر خواص درمانی‌اش باره پروا قرار گرفته است. ترکیبی از نمک، سرکه و مقداری آب خالص به عنوان یک مونث تهوع‌آور مورد بهره‌گیری قرار می‌گرفته است. مصرف ترکیبی از شیر گاو و آب‌ نمک به نسبت دو به یک اثناء صبح و با معده خالی به عنوان دارویی برای لک‌های پوستی به کارگرفته شده است. هیپوکراتس Hypokrats پزشک یونانی همچنین به خواص استنشاق بخار آب‌نمک اشاره کرده است که برای امراض تنفسی سودمند تشخیص داده شده بود. بر اساس پایان روزگار تحقیقات علمی، بلورهای درخشنده نمک به عنوان یکی از منابع مولد طبیعی یون (ذرات باردار) شناخته شده‌اند. هر زمانی خورشید به این سنگ‌ها می‌تابد در آنها انرژی خاصی و عجیبی نمایان می‌شود.

حتی زمانی که حرارت خورشید به بلورهای یک سنگ نمک نیم شفاف هم می خورد چنین انرژی طبیعی و عجیبی در آن فرآوری می‌شود.

اگرچه این پروسه یونیزاسیون به چشم دیده نمی‌شود اما بدون هیچ تغییری در کیفیت کریستال نمک، میلیون‌ها بار این فرمایش اتفاق می‌افتد. این صحیح همانند فرآیندی است که بدست برگ‌های به وجود می‌آید چرا که از یک طرف دی‌اکسیدکربن خطرناک جذب گیاه شده و از جانب دیگر اکسیژن حیات بخش تولید می‌شود بدون اینکه صدمه‌ای به زندگی درخت یا گیاه بخورد. کریستال سنگ نمک از معدودترین مواد معدنی که ساختار اتمی آن الکتریکی است الی مولکولی، به هر جهت همین خاصیت کریستال نمک می‌تواند از حالت بلوری دائماً به شکل مایع و بر عکس تغییر حالت دهد. چنین یونیزاسیون طبیعی شارژ الکتریکی ایجاد نموده که جذب بدن انسان می‌شود در نتیجه منجر به آرامش ، قدرتمندی سیستم دفاعی بدن، قلب، غدد فوق کلیوی و تیروئید می‌شود.

درباره سنگ نمک

کریستال نمک احد از معدود مواد معدنی است که ساختار اتمی آن الکتریکی است لغایت مولکولی، به خاطر همین ویژگیست که کریستال نمک می‌تواند از حالت بلوری دائماً به شکل مایع و بر عکس تغییر حالت دهد. چنین یونی زاسیون طبیعی شارژ الکتریکی تولید می کند که در مجارت تن انسان منجر به آرامش، قدرتمندی ارگان دفاعی بدن، قلب، غدد فوق کلیوی و تیروئید می‌شود.به خاطر همین ویژگی بلور درخشنده نمک است که فضای منفی یا غیر ترازمند اطاق همراه تبادل یونی به وجود آمده خنثی می‌شود.

طبق پسینیان تحقیقات علمی، نشانه داده شده بلورهای درخشنده نمک به عنوان یکی از منابع طبیعی تولید کننده ی یون (ذرات باردار) شناخته شده‌اند.اگرچه این پروسه یونیزاسیون با چشم غیر مسلح دیده نمی‌شود ولی بدون تغییر دادن در کیفیت کریستال سنگ نمک، میلیاردها بار این امر رخ می دهد. برای نمونه همانند فرآیندی میباشد که توسط برگ‌های گیاهان و درختان سبز رخ می دهد چرا که می دانیم در تنفس گیاهان از طریق برگ از یک سو دی‌اکسیدکربن خطرناک جذب گیاه شده و از جانب سایر اکسیژن حیات تقسیم فرآوری می‌شود بدون اینکه صدمه‌ای به حیات درخت یا گیاه بخورد.

خواص درمانی و متافیزیکی سنگ نمک

اگر با یوگا و یا فنگ شویی نیز آشنا باشید خواهید دانست که در این دو مکتب نیز به به کارگیری سنگ نمک برای پاکسازی پیرامون و دورکردن یا از بین بردن انرژی منفی زیاد تاکید شده است. بلورهای درخشنده نمک با ویژگی یونیزه کردن خویش به بهبود کیفیت هوای اتاق‌ها کمک کرده و هوای تنفسی را از آلودگی جرم و دود سیگار میزداید. زمانی که کریستال سنگ نمک در جوار تلویزیون و یا مانیتور کامپیوتر است، بر خواص الکترومگنتیکی آنها تأثیر می‌گذارد و در ضمن از حدود ۸۲ درصد تشعشعات انتشار یافته از تجهیزات الکتریکی مشابه پارازیت ، کامپیوتر ، تلویزیون ,ماهواره و دستگاه‌های رادیولوژی وسونو گرافی را کاهش یا بطور کامل از بین می برد.

مغز ما به صورت عادی امواجی با سرعت هشت هرتز تولید می‌کند. در حالی که امواج تولید شده بدست این وسایل رایج بین ۱۶۰-۱۰۰ هرتز است. می‌بینید که بدن در معرض امواجی تا ۱۵ برابر معمول پیمان می‌گیرد. که نتیجه آن عصبی شدن، بی‌خوابی یا کم‌خوابی و از دست دادن تمرکز یا ناتوان شدن آن است. به علاوه، جریانی از رادیکال‌های آزاد هم به هستی می‌آید که در تن می‌تواند منجر به ایجاد سرطان شود. بلورهای درخشان نمک، یون‌های منفی را می‌گیرد و یون‌های مثبت تولید می‌کند.

لامپ سنگ نمک هیمالیایی در میان تمام گونه های سنگ نمک بهترین است .این لامپ را «ویتامین هوا» می نامند. می دانید که میدان های الکترومغناطیسی، تاثیرات تخریبی به روی امواج مغزی کودکان و بزرگسالان و بیماران به جای می گذارند.

اطلاعات کانی شناسی سنگ نمک

سنگ نمک زیر مجموعه کانی سدیم کلرید با نام علمی (NaCl) است که با نام هالیت یا کلرید سدیم نیز معروف است.با ورود ناخالصی ها به بلور کانی هالیت، این کانی به رنگ‌های متنوع در می‌آید برای مثال با ورود عناصر اورانیوم و کربن سیاه رنگ می شود. این کانی همراه سیلویت یا نمک تلخ در محیط‌های تبخیری و گرم و خشک پیدا می‌شود. مزه شور و جلای شیشه‌ای و سختی پایین این کانی باعث شده است تا به آسانی میان گروهی از کانی‌ های مثل خود، مشخص باشد.

طریقه نگهداری و شارژ سنگ نمک

سنگ های نمک هر کدام بین نیم کیلو تا ۳۵ کیلو وزن دارند، باید بدانید که در اثر مجاورت با هوا و جذب یون های منفی، سالی چند میلیمتر از دست می‌دهند و کم کم به رنگ تیره در می آیند.برای شارژ انرژی این سنگ کافیست یکبار در ماه آن را به مدت ۲ ساعت در یک ظرف آب نمک و جوش شیرین قرار داده و سپس بین ۲ تا ۳ ساعت در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید تا سنگ کاملا شارژ شود و بتوانید از خواص درمانی آن استفاده کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *