سلفی گیرهای حرفه ای بخوانند

برتراند بر فراز اسپانیا از خودش سلفی می‌گیرد

اگر شما هم در زمره ی آن افرادی هستید که پیوسته در اندیشه ی سلفی گرفتن بوده و در واقع سلفی گیرهای حرفه ای هستید، بد نیست بدانید که این رفتار گونه ای از عقده ی روانی را نمود داده و به هیچ وجه روشی سالم و منطقی نیست.

سلفیتیز

نام این عقده ی روانی که باعث می شود پیوسته به دنبال سلفی گرفتن و به اشتراک گذاشتن سلفی ها در اینستاگرام باشید، سلفیتیز بوده و در وب سایت دیجیاتو به تحقیقی که سازمان روانشنانی آمریکا در خصوص این بیماری روحی انجام داده، پرداخته شده است.

دکتر Mark Griffiths در این خصوص توضیحات مبسوطی ارائه کرده و می گوید: چند سال پیش خبری در رسانه ها منتشر شد، مبنی بر این که سلفیتیز قرار است به نوعی اختلال روانی طبقه بندی شود. البته در ادامه مشخص شد که آن خبر ساختگی بوده و ابدا قرار نبود چنین اتفاقی رخ دهد. با این همه نمی شد وجود شرایطی به نام سلفیتیز را نادیده گرفت.

اما حالا به نظر می رسد که دانشمند در مورد ماهیت این شرایط به اتفاق نظر رسیده اند و نخستین تست رفتارشناسی را با هدف ارزیابی این شرایط تدوین کرده اند.

پروژه ی ارزیابی روی ۴۰۰ داوطلب هندی

در میان ۴۰۰ داوطلب هندی یک پروژه ی تحقیقی و ارزیابی از سلفی گرفتن و به اشتراک گذاشتن آن و هدف از این عمل صورت گرفته که در آن انگیزه ی سلفی گرفتن به عنوان رقابتی سالم و یا برانگیخته شدن احساس محبوبیت مورد پرسش قرار گرفت.

نتیجه چیزی نزدیک به چیزی که دکتر Janarthanan Balakrishnan اعلام کرده را به نمایش گذاشت.

” عمدتا آن ها که چنین شرایطی دارند دچار نوعی عدم اعتماد به نفس هسند و به دنبال سازگاری اجتماعی با اطرافیان خود هستند و ممکن است علائمی مشابه به دیگر رفتارهای ناشی از اعتیاد را از خود به نمایش بگذارند.”

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *