بازخوانی رمز عبور تلگرام

غیرفعال کردن تلگرام

شاید برای هر یک از کاربران تلگرام حداقل یک بار پیش بیاید که رمز تلگرام خود را فراموش کنند. سوالی که در اینجا پیش می آید این است که در این حالت چه باید کرد؟
واقعیت این است که اپلیکیشن تلگرام برای حفظ امنیت داخلی کاربران از ویژگی Two Step Verification استفاده کرده و رمز عبور منحصر به فردی به هر کاربر اختصاص می دهد.

زمانی که شما این قابلیت را در تلگرام خود فعال کرده باشید، می باید یک رمز عبور منحصر به فرد برای تلگرام خود به اضافه ی کد فعال سازی که برای خط تلفن شما ارسال می شود، تعیین کنید. اما حتما مثل تمام چیزهای دیگر که امکان فراموش کردنشان وجود دارد، این رمز عبور تلگرام را هم ممکن است فراموش کنیم. در این صورت چه می توان کرد؟

راه حل فراموش کردن رمز عبور تلگرام

در این شرایط می توانید از یکی از دو مسیر ایمیل پشتیبانی و یا راهنمای رمز عبور استفاده کنید. شما می توانید به وسیله ی یکی از این دو روش رمز عبور خود را بازخوانی کرده و یا یک رمز عبور جدید به حساب تلگرام خود اختصاص دهید. البته توجه داشته باشید که برای استفاده از این سرویس ها در هنگام ساخت رمز عبور برای نخستین بار باید گزینه ی مربوط به ایمیل پشتیبانی و راهنمای رمز عبور را تیک بزنید. متاسفانه برخی از کاربران در این مرحله گزینه ی Skip را زده و بعدا در دردسر می افتند.
در صورتی که در این مرحله گزینه ی Skip را زده باشید، اگر پس از مدتی رمز عبور خود را فراموش کنید، به هیچ صورتی قادر به بازخوانی آن نبوده و مجبور می شوید حساب تلگرام را خود را به کلی پاک کرده و از نو یک تلگرام جدید بسازید.

اما در صورتی که هنگام اختصاص دادن رمز عبور به تلگرام، ایمیل پشتیبانی را وارد کرده باشید، در صورتی فراموشی رمز می توانید گزینه ی Forgot Password را زده و یک ایمیل برای شما از سوی تلگرام ارسال می گردد که از طریق آن می توانید reset password کرده و یک رمز عبور جدید به حساب تلگرام خود اختصاص دهید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *