یوگای احیا کننده: چگونه تنش مزمن را در عضلات کمر آزاد کنیم

یوگای احیا کننده

یوگا

یکی از قدرتمندترین راه های احساس ذهنی و عاطفی یادگیری آرامش بدن است. یوگا می تواند در این زمینه به ما کمک کند.

از آنجا که یکی از قدرتمندترین راه ها برای احساس بهتر ذهنی و عاطفی یادگیری آرامش بدن است ، در مورد چگونگی شل کردن عضلات مزمن و مزمن در هر یک از ما صحبت خواهیم کرد: پسواس (عضله بزرگ کمر).

چگونه psoas شما را محافظت می کند

پسواس عضله بلندی است که پاها را به ستون فقرات متصل می کند. وقتی احساس امنیت نمی کنید ، این عضله منقبض می شود. گفته می شود که پسواس اولین عضله ای است که هنگامی که قصد جنگیدن یا فرار دارید فعال می شود. سیستم عصبی ما در طول روز با پسو ارتباط برقرار می کند و پسواس اطلاعات را دوباره به سیستم عصبی می فرستد. تصور کنید در خیابان قدم می زنید و اتومبیلی از پشت سر شما به طرز غیرمنتظره ای می وزد. اکثر مردم می ترسند و مرکز ترس بلافاصله به psoas سیگنال می دهد تا بدن به سلامت برگردد. به همین ترتیب ، هنگام راه رفتن روی سطوح ناهموار ، جایی که حفظ تعادل برای شما دشوار است ، این عضله نه تنها بدن شما را تثبیت می کند ، بلکه بخشی از یک حلقه ارتباطی است که به شما نشان می دهد که در معرض خطر هستید.

چگونه شیوه زندگی مدرن پسوازی مزمن را ایجاد می کند

اگر عادت های روزمره شما بر جریان پیام ها از و پس از آن تأثیر بگذارد ، سیستم ارتباطی فوق بین مغز و بدن پیچیده می شود. این عضله نه تنها هنگامی که احساس خطر می کنید ، بلکه در طی کارهای روزمره اکثر ما نیز منقبض می شود. جمع می شود ، به عنوان مثال ، هنگام نشستن بیش از حد طولانی ، هنگام رانندگی با ماشین یا راه رفتن روی بتن. از آنجا که پسواس به مرکز بدن متصل است ، کشش آن می تواند باعث کمردرد ، درد مفصل ران و حتی سوi هاضمه شود. اگرچه اغراق آمیز به نظر می رسد ، واقعیت این است که این عضله می تواند بسیاری از سیستم های بدن را تحت تأثیر قرار دهد که در صورت تنش مزمن می تواند باعث ناراحتی جسمی و حتی احساس بی قراری و عصبی شود. و از آنجا که قسمت فوقانی پسواس در ناحیه دیافراگم به ستون فقرات متصل است ، عضله منقبض شده ستون فقرات را می کشد و حرکت آن را محدود می کند و بنابراین حرکت دیافراگم را محدود می کند. هرچه دیافراگم بیشتر حرکت کند ، نفس کشیدن دشوارتر است و احساس خطر قویتر می شود.

چگونه می توان تنش را در پسو آزاد کرد

وقتی این عضله تنش داشته باشد ، احساس اتصال با زمین دشوار است. برعکس ، وقتی psoas انعطاف پذیر و انعطاف پذیر است ، به شما امکان می دهد احساس زمین کنید – گویی که به زمین تعلق دارید. با این حال ، از آنجا که پسواس با ترس و پاسخ به استرس فعال می شود ، به جای سختی ناشی از ورزش یا استفاده بیش از حد از عضلات ، تنش منشا روانی-عاطفی را حفظ می کند. تنش فقط اجازه نمی دهد – برای بهبودی به زمان ، مراقبت و احساس امنیت نیاز است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *