دفع انرژی های منفی با سوزاندن عود

فنگ شویی

عود بطور سنتی از صمغ و کندر و چوبهای معطر, پوست درختان, دانه ها, ریشه ها, علفها و گلها ساخته می شوند. کتیبه ای مصری متعلق به ۱۵۳۰ قبل از میلاد مسیح استفاده از عود را ذکر کرده است.
چوبهای خوشبویی مانند چوب صندل و روغنهای گیاهان و علفها به عنوان بوهای طبیعی مورد استفاده قرار می گرفتند. شاید مشهورترین عطرهای طبیعی کندر و صمغ بودند که بطور اخص در سومالیا یافت می شده است.

آیا میدانید عود چه نقشی در سطح انرژی شما و محل کار و زندگی شما دارد؟

بوی خوش آن به روح شما آرامش میبخشد، هاله شما را از انرژی های منفی پاک میکند و شما را آماده انجام مراقبه، دریافت یا انتقال انرژی مینماید، عود سطح انرژی مثبت محیط را بالا میبرد و پیامهای بویایی در مغز رابطه بدن و ذهن را سریعتر برقرار میکند و علاوه بر همه اینها هر چاکرا مخصوص خود را دارد.

برای عزیزانی که ریکی کار میکنند، عود نقش مهمی دارد. برای تمامی مواردی که در بالا ذکر کردم و رایحه درمانی در کسب آرامش بسیار موثر است و دوستان دیگری که ریکی کار نمیکنند با روشن کردن عود و انتشار رایحه گیاهی در محیط و تنفس آن به خود و خانواده یا همکاران خود آرامش را هدیه می دهند.

در ایران گیاه درمانی پیشینه بسیار قدیمی دارد.

تحقیقات گسترده دانشمندان، پزشکان و بزرگان گیاه‌شناسی بر روی عود ویژگی‌های زیر را ثابت کرده است:

– روایح مطبوع موجود در عود، فرد را فعال‌تر و سرزنده‌تر کرده و باعث ارتباط شخص با درون خود می‌شود. (مراقبه)

– استنشاق رایحه مطبوع باعث ایجاد و ارسال پیام‌های عصبی در مغز و کل سیستم عصبی و دریافت واکنش‌های مثبت می‌شود.

– سوزاندن آن خود به تنهایی یکی از درمان‌های اثربخش برای جلوگیری و رفع استرس، ایجاد آرامش و تمدد اعصاب، رفع خستگی و بسیاری از بیماری‌های دیگر است.

– سوزاندن عود باعث دور شدن امواج و انرژی‌های منفی موجود در محیط می‌شود.

از آن‌جا که رایحه درمانی قدمتی افزون بر۵ هزارسال دارد، رومیان و مصریان از آن به عنوان ماده ضدعفونی کننده، ضد باکتری و دارویی در درمان زخم کمک می‌گرفتند.

ترکیبات معطر طبیعی گلها و گیاهان که در آن یافت می‌شود، از طریق مژک‌های موجود در بینی وارد سیستم لیمبیک مغز و قسمت محاطی هیپوتالاموس شده و با تحریکات اعصاب بویایی این قسمت که مسئولیت احساسات، تنفس، ضربان قلب، غدد درون ریز، حافظه و یادگیری را بر عهده دارد، تاثیر قابل توجهی بر روحیات و خلق‌وخو می‌گذارد.

عصاره معطر گیاهان موجود در عود به دلیل ساختار تشکیل‌دهنده‌شان که معمولا شامل آلدئیدها، کتون‌ها واسترها است، نقش به‌سزایی در سلامت جسم و ذهن دارند. البته هریک از رایحه‌ها خاصیت ویژه‌ای دارند.

برخی مثل اطوخودوس که حاوی آلدئیدها هستند اثرات ضد التهابی داشته، آرام‌بخش و ضد ویروس هستند. برخی دیگر از عصاره‌ها مثل یاسمن، مشک، رز و لیمو باعث هوشیاری و افزایش تمرکز و یادگیری می‌شود.

رایحه درمانی توسط عود یکی از بی‌خطرترین، کم هزینه‌ترین، ارزان‌ترین و اثر بخش‌ترین روش‌های درمانی است. یعنی برای انجام آروماتراپی (رایحه درمانی) در خانه به‌راحتی می‌توان از سوزاندن عود استفاده کرد. با توجه به خواص درمانی واقعا اثربخشی که عودها دارند، از سوزاندن عود در محیط منزل یا کار غفلت نکنیم.

اکنون با عودهای گیاهی و تائید شده توسط وزارت بهداشت میتوان از عود در درمان و آرامش خود و دیگران استفاده نمود.

میخواهم شما را با عودها و اثر درمانی آنها آشنا کنم:

دارچین = ضد سرماخوردگی
اکالیپتوس = ضد سرماخوردگی و آنفولانزا ، ضد عفونی کننده
نعنا = شاداب کننده
و عودهای اکالیپتوس ، اکلیل کوهی ، دارچین ، مریم گلی در مجموع شاداب کننده و ضد سرماخوردگی میباشند
عود آویشن = درمان استرس
برای رفع خستگی جسمی عودهای = دارچین ، اکالیپتوس ، نعنا و مریم گلی
برای رفع خستگی فکری = عود هل ، اکلیل کوهی ، اسطوخودوس
برای رفع حواس پرتی و فراموشی = عود اکلیل کوهی ، چوب سرو
برای رفع سوء هاضمه ، اختلالات گوارشی و بی اشتهایی = عود هل ، نعنا ، بابونه ، دارچین ، اکلیل کوهی ، اکالیپتوس ، اسطوخودوس
رفع میگرن = عود یاس ، اسطوخودوس ، اکالیپتوس
مسکن و ضد درد = اکلیل کوهی ، بابونه ، نعنا ، اسطوخودوس
رفع سردرد = یاس ، نعنا ، مریم گلی ، بابونه ، اسطوخودوس ، اکلیل کوهی
تقویت قلب = اکلیل کوهی ، نعنا
روایحی که برای ضد عفونی کردن محیط مناسب هستند عبارتند از = دارچین ، چوب صندل ، آویشن ، گل سرخ

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *