مریخ مسکونی

حیات مریخی

حیات مریخی

این ایده که مریخ میتونسته زمانی مسکونی بوده باشه اولین بارها در سال هزار و‌هشتصد و‌سی توسط یک کارمند بانک‌ در برلین و ستاره شناس آماتور ویلهلم بیر با کشیدن نقشه مریخ مطرح شد.

طبق اون نقشه محققان بر این نظر بودن که مریخ از بسیاری جهات شبیه زمینه حتی اگه به طور قابل توجهی کوچکتر و سنگین تر باشد.

اون وقتا تصور می شد جو آن کمی نازکتر از جو زمین باشه ولی در کل مشابه زمین بود طبق اون نقشه.ویلهلم به وضوح گفته بود که اندازه درپوش های قطبی با عوض شدن فصل ها تغییر میکنن این یک چرخه هیدرولوژیکی با بارش و تشکیل یخ را نشان می داد وبه نظر می رسید که برخی مناطق در تلسکوپ ها سبز می شوند که این خود نشانه ای از پوشش گیاهی محسوب می شد.

خلاصه اینکه ، محققان زمان مریخ را به عنوان یک نسخه کوچک ، خشک و خنک تر از زمین تصور می کردند.اخترشناس ایتالیایی جیووانی شیاپارلی در سال هزار و هشتصد و هفتاد و‌هفت اعلام کرد کانال هایی را در مریخ کشف کرده که باعث ایجاد امواج در سراسر جهان میشن بسیاری از دانشمندان گمان می کردند که این شبکه آبیاری مصنوعی از تمدن مریخی بوده است.

مریخیان در رمان معروف جهان جنگ، وورلد آف وار که در اوایل قرن بیستم منتشر شد ، به زمین حمله کردند و نمایش رادیویی اورسون ویوز یا امواج اورسون با نام تهاجم مارس بر اساس رمان معروف کاوزد نیویورک در سال هزار و نهصد و سی و هشت وحشت بسیاری از مردم رو‌باعث شد که فکر می کردند این خبر واقعی است.

بعدها هم که محققان مجموعه اهرام و انواع مختلفی از ویرانه های مریخ را به عنوان شواهد بارز زندگی هوشمند در سیاره سرخ ذکر کردند.

چیزی که خیلی معقول به نظر میرسه اینه که جو مریخ همیشه هم خصمانه نبوده و دیگر اینکه شاید توان نگهداری حیات مصنوعی و هوشمند رو داشته باشه.

اگه اینطور باشه پدید آوردن یک تمدن هوشمند توسط انسانها دور از عقل نیست و چیز جالب دیگه اینه که اگه حیات هوشمند و نسل جدید انسان توسط زمینیها ساخته بشن ولی از طرف بیگانگان دیگر هم مرتبا مورد ملاقات قرار بگیرن آیا اونا هم مثل ما هویت خودشون رو‌از دست میدن و در ابعاد مختلف گرفتار ماتریکس و کارما میشن؟؟

کاوه_سیبکی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *