دلیل علمی رفیق بازی مردان

سخنرانی تبلیغی

مردانی که تازه ازدواج کرده اند به خوبی می دانند دل کندن از دوستانی که سالهای زیادی در کنار هم بوده اند چقدر دشوار است. همان اول کسی متوجه نمی شود که با ازدواج در واقع باید دور رفیق بازی را خط بکشد. اما پس از مدتی که برای یک دور همی دوستانه دلش لک زد کم کم متوجه می شود که دیگر آن دوران گذشته است …

مردان در این مورد مظلومان واقعی هستند اگر دوستان قدیمش را همراهی کند که باید هر روز با همسرش جر و بحث کند و از طرفی اگر این کار را نکند و به گفته همسرش عمل کند هم از طرف دوستانش لقب زن زلیل را دریافت خواهد کرد!

اگرچه همه رفیق بازی را کاری بیهوده می خوانند و حتی خانم ها برای این مورد مردها را تحت فشار می گذارند اما علم می گوید رفیق بازی در حد متعادل برای مردان نه تنها ضرر ندارد بلکه سود آور است!

بر طبق تحقیقات علمی، مردان وقتی در یک جمع دوستانه قرار می گیرند استرس هایشان کاهش میابد. محققان می گویند که جمع های دوستانه برای مردان لازم است تا از زیر فشار مشکلات زندگی برای ساعاتی خارج شوند و با مرور خاطرات قدیمی کمی از استرشان کاسته شود.

دانشمندان دانشگاه گوتینگن آلمان برای انجام این تحقیقات از نوعی میمون که باربِری مِکاک (Barbary macaque) نام دارد استفاده کردند. این میمون ها رفتارهای اجتماعی بسیار شبیه به انسان دارند برای همین دلیل در این تحقیقات مورد استفاده قرار گرفتند.

در این پژوهش ها مشخص شد که نوع نر این میمون ها زمانی که با شریک زندگی یا اعضای خانواده شان معاشرت دارند سطح هورمون استرس در آنها افزایش میابد. این در حالی است که این میمون ها در میان یک جمع از میمون های نر دیگر بسیار آرامتر بودند و استرس به طرز محسوسی کاهش میابد.

محققان معتقدند این رفتار ها دقیقا در مورد انسان نیز صدق می کند و زمانی که یک مرد در کنار همسر یا خانواده می باشد همواره استرس دارد. اما زمانی که در جمع دوستانش باشد لحظات آرام تری را سپری می کند. با دانستن این موضوع بهتر است مردان متاهل هر چند مدتی برنامه ای برای بودن در جمع دوستان داشته باشند. هرچند عده ای از مردان با خواندن این مطلب بهانه خوبی برای رفیق بازی دستشان می اید اما اگر به اندازه باشد هیچ اشکالی ندارد!

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *